Mest delt
Døde menns teorier
Kjørte bil flere kilometer i skiløypa - satte seg fast
Eliteskole ønsker flere norske søkere
Ny norsk rekord i Wordfeud
-
FNOs beregninger viser at det oppstår en vannskade i hus, leiligheter eller hytter hvert tiende minutt.FOTO: ARKIVGJENSIDIGE
Ble utbetalt rekordmye for vannskader
- Større sannsynlighet for vannskader enn innbrudd, sier FNO.
AV: oda oda aarseth
Tall fra Finansnæringens Fellesorganisasjon (FNO) viser at det ble utbetalt erstatninger for mer enn 1,7 milliarder kroner i fjor. Det er rekordmye.
- Dette er en økning på 20 prosent på to år. Utviklingen bekymrer oss. Det er mer sannsynlig å få en vannskade enn å bli utsatt for et innbrudd, sier senior kommunikasjonsrådgiver Stine neverdal i FNH i en pressemelding.
- Våre beregninger viser at det oppstår en vannskade i hus, leiligheter eller hytter hvert tiende minutt.
Det ble registrert 50.585 vannskader hos private husholdninger i fjor.
For deg som skal pusse opp eller bygge nytt, og trenger hjelp av håndverkere. Sjekk vår håndverkerguide her.
Ubehagelig overraskelse
FNO forteller at det i enkelte av tilfellene er snakk om frostskader i millionklassen.
- Tidligere i vinter, blant annet etter juleferien med sprengkulde mange steder her i landet, kom mange hjem til en ubehagelig overraskelse. Vann renner lett mellom rom og etasjer, så skadene kan bli omfattende etter et frostsprengt rør, fortsetter Neverdal.
Om kort tid kommer påskeferien og mange skal reise bort.
FNO advarer mot å reise bort uten at det står på noe strøm.
- For å unngå frostskader er det viktig at innetemperaturen ikke blir for lav, mange har i vinter erfart at kulda har sneket seg inn i huset og ført til frosne rør og skader, skriver FNO.
Les flere boligartikler på Aftenposten.no/bolig.
Siste fra seksjon
-
Over 100.000 får billigere nettleie
Pålagt kutt hos selskapene med høy nettleie.
07 februar 2012 12:14

Kommentarer