-
Flere hundre sto i kø utenfor Expert Klingenberg like før den norske lanseringen av mobiltelefonen iPhone 4, klokken 00.01 natt til fredag. Butikken har mottatt 180 telefoner og de første møtte opp allerede klokken 07.30 torsdag. Thomas Markussen (18, rutet skjorte) har kølapp nr 1, mens Aasmund Lund (t.v.) var noen plasser bak.FOTO: CHRISTIAN THOMASSEN/SCANPIXFOTO: Thomassen, Christian
Hundrevis sto i kø for å kjøpe iPhone 4
Mange hundre sto i kø utenfor butikker i Oslo og resten av landet for å sikre seg iPhone 4 ved midnatt fredag. Aasmund Lund kunne etter tolv timers venting gå ut med sin syvende iPhone.
Fredag ble Apples nye smarttelefon lansert i 17 nye land. Allerede tidlig torsdag morgen satte folk seg i kø ved Expert-butikken ved Klingenberg i Oslo, som hadde fått inn 180 eksemplarer av den ettertraktede telefonen.
Thomas Markussen (18) sikret seg førsteplass i køen ved å møte opp 17 timer før midnatt. Aasmund Lund slapp unna med nærmere 12 timer før han kunne kjøpe det han teller seg opp til blir hans syvende iPhone.
– Jeg kjøpte den første utgaven i USA, og har hatt flere av samme type. Jeg bruker telefonene mine hardt, for å si det sånn. Dette blir min syvende iPhone, hvis jeg har telt riktig, sier Lund til NTB.
FOTO: Thomassen, Christian
Ingen antennebekymringer
36-åringen har vokst opp i et hjem møblert av Apple-maskiner siden 1986. Etter noen minutters leking med den nye dingsen, sier han seg overveldende imponert over kamera, skjermkvalitet og de andre oppgraderingene.
Han er ikke bekymret for meldingene som har kommet om dårlig antennemottak og lettknuselig glass på iPhone 4.
– Alle telefoner har dekningsproblemer. Og skulle den bli ødelagt, har jeg kjøpt med en vedlikeholdspakke så jeg får den reparert, sier han.
Ventet et halvt år
Den ivrigste iPhone-fansen hadde allerede skaffet seg telefonen fra utlandet, men pågangen er stor i en rekke butikker landet rundt når den nå lanseres i Norge.
I mobilbutikken Snakk i Tromsø hadde ventelista vokst til over hundre i forkant av lanseringen. De hadde ikke lagt opp til noen lanseringskø, men butikken holdt nattåpent ens ærend for at 53-årige Harald Sandmo skulle sikre seg det nye leketøyet, skriver iTromso.no.
– Jeg er vel en stor gutt som synes det er artig med «gadgets», sier Sandmo, som skrev seg opp på venteliste allerede for et halvt år siden.
Les også
Siste fra seksjon
-
Ny norsk rekord i Wordfeud
Fredrik Berget (16) fra Kristiansund har sannsynligvis satt ny norsk rekord i det populære mobilspillet, med en poengsum på hele 15677 - for ett ord.
13 februar 2012 15:26
