-
Lilliputian Systems nye brenselcelle skal komme i salg i løpet av året, og kan lade mobiltelefoner og annet via USB.FOTO: Liliputian Systems
Lanserer brenselcelle for mobiler
Denne lille dingsen kan lade mobilen din 14 ganger og går på lightergass.
En brenselcelle er en strømkilde som leverer elektrisitet fra et drivstoff som reagerer med oksygen. Dette krever i praksis at du fyller en tank med et slikt drivstoff, og fordelen i forhold til et batteri er at du slipper å lade den opp igjen. Når du går tom fyller du på.
Les også
Nå kommer de i butikkene
LES OGSÅ: Razr Maxx har 17 timer taletid
Den lille brenselcellen skal kunne lade en mobiltelefon rundt 14 ganger per påfylling. Drivstoffet er butan, eller lightergass om du vil. Og det som gjør denne løsningen så interessant er at lighterprodusenter skal produsere drivstoffet.
Bytt ut tanken
Les også
Siden tankene som lightere inneholder en liten mengde butan skal de også være tillatt å ha med seg på fly.
LES OGSÅ: Slik får du batteriet ditt til å vare lenger
Brenselcellen skal selges gjennom den amerikanske kjeden Brookstone. Prisen er ikke kjent. Den skal komme i salg i løpet av året.
Krever distribusjonsnett
Dette betyr for øvrig også at den ikke er på vei til Norge med det første, siden det jo også i praksis kreves at distribusjon av drivstoffet også er på plass. Men man kan jo krysse fingrene for at en norsk importør kjenner sin besøkelsestid og tar produktene inn til Norge.
Intel gikk for øvrig inn i Liliputian Systems som investor i 2010, så det er trolig at produktene deres vil bli bredt tilgjengelig etterhvert.
LES OGSÅ: Slik får du iPhone-batteriet til å vare
Les også
Kommentarer
Siste fra seksjon
-
Microsoft mobber Apple med Siri
–La oss spille Chopsticks!
24 mai 2013 14:34