-
FOTO: Klaus Børringbo
Fem års reklamasjonsfrist på mobiltelefoner
Landets mange mobilbrukere kan glede seg – Høyesterett har avgjort at reklamasjonsfristen på mobiltelefoner er fem år.
AV: klaus børringbo
Dermed har Høyesterett stadfestet dommen fra Oslo tingrett fra i fjor. Dommen fra tingretten ble anket av Elektronikkbransjen.
Denne saken er prinsipielt viktig for alle mobilbrukere, da den avgjør om en mobiltelefon og andre bærbare elektronikkprodukter har fem års reklamasjonsrett, og ikke to som bransjen har opperert med.
Bransjeorganisasjonen Elektronikkbransjen, som i rettssaken har representert Nokia, har ment at en mobiltelefon kun har to års reklamasjonsperiode, i tråd med EU-rett på området.
Forbrukerforsikring, som i utgangspnuktet hadde tatt saken for en misfornøyd Nokia-kunde, har hele tiden ment at reklamasjonsretten er fem år, som for andre produktgrupper.
Les også
Siste fra seksjon
-
SIM-kortet som skal knekke utenlandsprisene
Sender samtalene dine på billigtur.
22 mai 2012 17:50


Kommentarer