Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • Designet er det lite å utsette på. Men at Apples nye mus skulle være magisk, er vel kanskje å dra den litt langt?

    FOTO: Apple

"Magisk" mus

Apple lanserer trykkfølsom mus.

Magic Mouse har Apple døpt sin nye og knappeløse mus.

En påfallende flat og veldreid sak hvor magien, i den grad det kan kalles magi, i Apples øyne trolig ligger i bruken av Multi-Touch-teknologien vi kjenner fra blant annet musefeltet på deres MacBook, iPhone og iPod touch.

Uten en knapp

Istedetfor knapper og rullehjul, er hele toppflaten på musen en sømløs Multi-Tuch-flate.

I følge Apple kan den fungere både som en singel- eller multiknapps mus, og skal kunne respondere på avanserte gester og bevegelser.

Musa er trådløs, og ved hjelp av Bluetooth skal den fungere på opptil 10 meters avstand.

Laser

Og nei, dette er ikke en optisk mus, her er det selvsagt laser som gjelder.

Batterilevetiden skal angivelig være på opptil fire måneder med to stykk AA-batterier.

Prisen er satt til 599 kroner, og Apples Magic Mouse forventes å være salgsklar i slutten av oktober.

Apple har også trukket sløret av en helt ny iMac-serie med 16:9-skjermer med LED-baklys på henholdsvis 21.5 og 27 tommer. Størstemann med en skjermoppløsning på hele 2560 x 1440 bildepunkter. Prisene starter på 9.490 kroner.

PS! Vi har ikke selv fått tatt og følt på musen, men her er Apples egen demonstrasjonsvideo av den nye musas påståtte fortreffelighet:

Les også

Siste fra seksjon

  • Ny norsk rekord i Wordfeud

    Fredrik Berget (16) fra Kristiansund har sannsynligvis satt ny norsk rekord i det populære mobilspillet, med en poengsum på hele 15677 - for ett ord.  

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer