Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • FOTO: NICHOLAS KAMM

MySpace slått ut av varmen

Det populære nettstedet MySpace ble nesten slått ut av en hetebølge.

Les også


MySpace var ute av drift i over en halv dag, etter strømbrudd. Årsaken var rekordvarmen i Los Angeles, der MySpace' servere er plassert.

- Tempeaturene førte til massive strømbrudd i området der serverne står i Los Angeles. Strømmen er tilbake, og vi er tilbake i drift, sier en talsmann for MySpace til BBC.

Når varmen stiger, går strømforbruket i California opp på grunn av økt bruk av air condition-anlegg, og dette ga strømbrudd i det sterkt kritiserte strømnettet i Los Angeles. MySpaces backupgeneratorer sviktet.

Verdens 6. største

MySpace har 3 millioner besøkende i måneden, skriver BBC. Nettstedet lar medlemmene lage personlige nettsteder, og inviterer brukerne til å bygge nettverk seg imellom.

Under strømbruddet fikk kundene kun et Pacman-spill å leke seg med dersom de beveget seg inn på MySpace-sidene.

MySpace er verdens sjette mest populære nettsted, med 95 millioner medlemmer, ifølge Wikipedia. 4.5 prosent av alle nettstedbesøk skjer på en MySpace-side. Nettstedet er en viktigdel av populærkulturen, og mange kjendiser og artister har egne MySpace-sider for å holde kontakt med sine fans.

MySpace er eid av Rupert Murdoch og Newscorp, som kjøpte selskapet for 3.6 milliarder kroner.

Også Yahoo slet med strømbrudd søndag, og deres mail- og chat-tjenester var nede en periode, skriver BBC.

Les også

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer