-
FOTO: PAUL SAKUMA/AP
Stor vekst for Apple
Stadig økt salg av iPod-er smitter over på salget av Mac-er.
På onsdag rapporterte Apple om en eventyrlig vekst i 3. kvartal. Inntektene økte med hele 48 prosent, som skyldes økt salg av iPod-er og Mac-maskiner.
Det har lenge vært ventet at iPod-en vil trigge salget av Mac-en, og når har det endelig slått til. iPod-salget har økt med 32 prosent det siste året, som tilsvarer et salg av 8,1 millioner enheter.
Og Mac-salget økte med 12 prosent fra i fjor, som tilsvarer 1,33 millioner enheter, skriver Red Herring.
- Vi er kjempefornøyd med veksten i salget av Mac-en, sier Applesjef Steve Jobs, som legger til at 75 prosent av de solgte Mac-ene er nye modeller med Intel-chipper.
Videre fortsetter iPod-en å ha en dominerende markedsandel på over 75 prosent i USA.
Les også
Siste fra seksjon
-
Windows Phone større enn iPhone i Kina
Bare to måneder etter at den første telefonen med Microsofts nye mobilplattform ble lansert der, selger de mer enn Apple i verdens sterkest voksende mobilmarked.
23 mai 2012 13:11

