Utestenger TV 2-ansatte
VG mener TV2-ansatte bevisst har forsøkt å stjele lesere fra nettsamfunn.
AV: geir amundsen
VG har besluttet å utestenge alle TV 2s ansatte fra VGs nettsamfunn Nettby, skriver nettstedet biipMag.
Årsaken er at ansatte i TV 2 skal ha spammet ned og misbrukt nettsamfunnet for å skaffe flere lesere til tv-kanalens nettsider.
- Vi har bestemt oss for å stenge tilgangen for ansatte i TV 2 som forsøker å logge seg på Nettby fra TV2s lokaler, forklarer tjenesteansvarlig Siren Høyland i Nettby til biipMag, og viser til at nyhetsforsiden til Nettby har blitt regelrett bombardert med nyhetssaker fra TV 2.
900 nyheter
Høyland forteller at man fant ut at særlig én bruker hadde publisert mange artikler med lenke til TV 2s nettsider, og at vedkommendes ip-adresse viste seg å tilhøre TV2.
Til sammen skal rundt 100 brukerprofiler benyttet Nettby fra TV 2s lokaler i arbeidstiden, og lagt ut til sammen 900 nyheter fra TV 2s sider.
Ukjent
Informasjonssjef Marianne Røiseland i TV 2 sier til biipMag at hun ikke er kjent med at TV 2-ansatte skal ha spammet ned VGs Nettby, og at TV 2 ikke har som strategi å sabotere andres nettsteder.
LES OGSÅ:
Les også
Siste fra seksjon
-
Windows Phone større enn iPhone i Kina
Bare to måneder etter at den første telefonen med Microsofts nye mobilplattform ble lansert der, selger de mer enn Apple i verdens sterkest voksende mobilmarked.
23 mai 2012 13:11
Relaterte bilder

