Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • Antilopebabyen av rasen Kirk's Dik-dik mates fem ganger daglig av dyrepasserne.

    FOTO: PHIL NOBLE/REUTERS

Dik-dik, antilopebaby

Ble avvist av moren, nå mater dyrepasserne den lille antilopejenta med flaske fem ganger om dagen.

Den lille antilopen av rasen Kirk's Dik-dik ble avvist av moren sin, og måtte derfor flytte inn på kontoret til dyrepasserne i Chester Zoo i England.

Trolig er det den bitende kulden som er årsaken til at moren til den 25 cm høye antilopejenta ikke greide å ta seg av henne.

Førstefødt



Foreløpig har hun ikke fått noe navn, men mates fem ganger daglig med flaske av de dedikerte dyrepasserne.

Antiloperasen, som normalt lever i Kenya, Tanzania og Namibia, ble innført i Chester Zoo i 2008. Den lille jentebabyen er den første som er født i dyreparken.

Artikkelen fortsetter under bildet.

Den 25 cm høye antilopejenta har blitt en favoritt på dyrepassernes kontor i Chester Zoo i England. FOTO: PHIL NOBLE/REUTERS

FOTO: PHIL NOBLE

Nå håper personalet at hun snart skal bli sterk nok til å greie seg selv på knopper, skudd og frukt utendørs.

Mye sjarm



En fullvoksen Kirk's Dik-dik måler om lag 40 cm.

- Dette er en av de miste antiloperasene, men det den mangler i vekst gjør den opp for i sjarm, sier dyrepasser Helen Massey til Times Online.

Les også

Siste fra seksjon

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenbladet

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer