
Disse gir lyd til figurene: (fra venstre) Atle Antonsen, Pernille Sørensen, Kristin Skogheim og Jon Øigarden. I midten Kurt med regissør Rasmus Sivertsen. ALLE FOTO: HÅKON MOSVOLD LARSEN / SCANPIX
Kurt blir grusom på film
Atle Antonsen tar sats bak mikrofonen, lener seg frem, kniper øynene igjen og brøler ut en dose gruff det ikke er til å ta feil av - Kurt er grusomt tilbake.
AVDAG KJØRHOLT/NTB
Fredag 31. oktober er Erlend Loes truckfører Kurt klar for kinosalen. I går fikk pressen møte noen av skuespillerne som i disse dager legger de siste stemmene på figurene de gir lyd til i Kurt blir grusom i regi av Rasmus Sivertsen.De som gir stemme til figurene er Aksel Hennie (sønnen Bud), Anders Bye (sønnen Bruse-Kurt), Paul-Ottar Haga (politimannen), Fredrik Steen (supermegasjefsdoktoren), Atle Antonsen (Kurt), Kristin Skogheim (kona Anne-Lise), Pernille Sørensen (den tykke datteren Helena, statsministeren) og Jon Øigarden (Dr. Petter).I går gikk de fire sistnevnte og regissøren i spissrotgang bak en svært iøynefallende Kurt-figur i solen utenfor studioet i Nydalen i Oslo.- Ungene vet at pappa skal være Kurt. På premièren stiller Antonsen-familien sterkt, er jeg redd for, sier Atle Antonsen.Flere av de sentrale stemmene tilhører skuespillere som også er komikere. Det gjelder både Melonas-jentene Skogheim og Sørensen og ikke minst Antonsen.- Kurt er det perfekte menneske som lever ut alle følelsene sine. Det er sånn man skulle ønske man kunne leve livet sitt. Når jeg har gikk stemme til Kurt en dag, kan jeg gå hjem i komplett harmoni med meg selv, sier han og sukker fornøyd.Regissør Rasmus Sivertsen er mer enn fornøyd med rollebesetningen sin.- Kjempebra skuespillere. De har en fantastisk innebygd komisk timing som gjør at de leverer replikkene på en morsom måte. De er gode på flere arenaer, sier han.Til å være 3D-animasjonsfilm har produksjonen et moderat budsjett: 22 millioner kroner.
∨ annonse
På forsiden nå
Den fredsprisnominerte aktivisten Liu Xiaobos kone:
Liu Xia forteller i eksklusivt intervju med Aftenposten.no at hun knapt får besøke sin mann i fengsel. Les saken
To menn i Bergen løper etter bilen fra Google Street View. Les saken
Jaaskelainen var på straffen til argentineren, men ballen trillet i mål.
Følg Premier League i vårt nye livesenter!
Oppdatert: 05.06.08 kl. 00:42 Publisert: 04.06.08 kl. 23:44
Bilder:

Atle Antonsen gir stemme til Kurt under arbeidet med animasjonsfilmen "Kurt blir grusom", basert på Erlend Loes bøker om den kjente og kjære truckføreren.

Atle Antonsen (til venstre), Kurt og regissør Rasmus Sivertsen utenfor studioet i Nydalen i Oslo onsdag. Der legges i disse dager de siste stemmene på animasjonsfilmen "Kurt blir grusom".
∨ annonse
Mest lest
Søk i skattelister

Siste fra nyheter
∨ annonse
Siste fra sport
Siste fra kultur