-
Hundretusener av spillere møtes for å slåss mot mytiske fabeldyr og monstre i The Secret World.FOTO: FUNCOM
En million vil teste Funcom-spill
Spillerne er voldsomt interessert i Funcoms storsatsing. Over en million har meldt seg til å teste The Secret World - allerede før spillet er på markedet.
11. mai starter den første åpne "betahelgen", der det er fritt frem for å teste spillet. Det Oslobaserte selskapet har jobbet med sitt nye nettrollespill i mange år. 19- juni ligger det an til lansering.
- Dette antallet slår våre tidligere betarekorder og gir oss store forhåpninger for The Secret World og spillets fremtid, skriver salgs- og markedssjef Morten Larssen i Funcom i en pressemelding.
Les Aftenpostens sak om spillet og se en trailer her.
Spenning før lansering
Interessen for spillet er utvilsomt på topp, men det gjenstår å se om Funcom denne gangen klarer å holde på spillerne. The Secret World er nemlig en såkalt MMO, eller nettrollespill. Hundretusener eller millioner av spillere må helst synes spillet er spennende nok til å opprettholde et abonnement i månedsvis, eller til og med år, for at spillet skal være en skikkelig suksess.
Den forrige storsatsingen, Age of Conan, klarte ikke å holde på mange av abonnentene etter at den første bølgen av interesse hadde lagt seg. Denne gangen er interessen på forhånd altså høyere.
Enda flere
Funcom peker i pressemeldingen på at denne gangen er folk ikke bare ute etter å teste gratis. To millioner unike brukere har nemlig vært innom spillets nettsted, og 250 000 har vært med på The Secret War, en slags opplevelse i sosiale medier som er ment å bygge opp under lanseringen.
Les også
Kommentarer
Siste fra seksjon
-
Himalaya-isen smelter ikke likevel
Forskere overrasket over nye funn, som viser at isnivåene i verdens høyeste fjellkjede ikke har endret seg det siste tiåret.
21 mai 2013 14:21
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest kultur
Predikantens datter filmet sin fars siste reise
Søndag kveld sendes dokumentaren Predikanten på NRK1. Der forteller Elisabeth Kleppe historien om sin far, Finn Kleppe, som i 60 år reiste rundt som predikant. - Kallet hans var viktigst. Vi savnet alltid han, men han savnet ikke alltid oss, forteller hun.
Ray Manzarek fra The Doors er død
Ray Manzarek, som sammen med Jim Morrison dannet den amerikanske rockegruppa The Doors, er død.