Skiippagurra-festivalen kan bli politianmeldt
Hellbillies-vokalist Aslag Haugen ramlet av scenen og brakk begge håndleddene under Skiippagurra-festivalen i Finnmark fredag kveld. Nå vurderer bandets manager å politianmelde festivalen.
- Personskaden ble såpass alvorlig at det er naturlig at årsaken blir etterforsket, sier bandets manager Kjell-Ove Torkildsen til NTB, og forteller at bandet vurderer å politianmelde festivalen.
Avlyser konserter
Det var under en av bandet siste sanger Haugen gikk i bakken.
- Han falt ned på baksiden av scenen. Det skjedde under en låt han ikke selv spilte på, sier Torkildsen.
Publikum fikk beskjed om at det hadde skjedd en ulykke, og konserten ble naturligvis avbrutt. Nå blir det flere avlysninger for Hellbillies, som hadde tett timeplan utover sommeren.
- Jeg vet ikke hvor mange konserter bandet må avlyse. Vi må se an Haugens skader, sier Torkildsen.
Vokalisten utredes nå ved sykehuset i Kirkenes.
- Lei for det
Haugen ramlet ned fra cirka 1,7 meters høyde, ifølge NRK. Manager Torkildsen mener scenen ikke var forskriftsmessig sikret.
- Hvis det viser seg at leverandørene våre ikke har levert det vi har forventet, må vi ta de følgene som kommer. Men aller mest er vi bare grusomt lei oss for det som har skjedd med Aslag, sier festivalsjef Øyvind Stangnes til VG Nett.
Stangnes sier festivalen har god kontakt med managementet til Hellbillies, og frykter ikke et erstatningskrav i første omgang.
Problemfylt dag
Hellbillies var nest siste band ut på Skiippagurra-festivalens åpningsdag fredag. Tidligere på kvelden hadde The Black Sheeps måttet gå av scenen etter strømbrudd, og gruppa Paperboys spilte bare to låter før de også avbrøt konserten.
- Vi fikk ikke teknikken til å funke under Paperboys, så for at vi skulle gi publikum noe likevel, dukket de opp under konserten til et samisk rappeband og sang to låter, sier festivalsjef Stangnes.
Les også
Siste fra seksjon
-
Orgelet gjenreises i Nidarosdomen
Styret for restaureringsarbeidet har gått inn for orgelbygging på vestveggen. Nå må Riksantikvaren godkjenne at glassmaleriene under rosevinduet dekkes til.
25 mai 2012 17:50
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest kultur
Svensk Eurovision-håp skaper diplomatisk krise
BAKU (Aftenposten.no): Det har brutt ut full diplomatisk krise mellom Sverige og Azerbajdsjan etter at den svenske Eurovision-artisten Loreen møtte ledende menneskerettighetsforkjempere.
Finnene forsvant ut
BAKU (Aftenposten.no): Seks år etter at Finland vant Eurovision Song Contest, må våre naboer i øst i år se finalen fra sidelinjen.

