Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • FOTO: Kjersti Nipen

Storfavoritten bryr seg ikke om seier

Tyske Lena Meyer-Landrut rykker frem som favoritt hos bookmakerne. Selv er hun mest opptatt av resultatene på skole- eksamenene hun nettopp ble ferdig med.

–Favoritt? Jeg ser ikke på meg selv som favoritt, og tenker ikke på dette som en kamp som skal vinnes. Dette er ikke så viktig. Jeg vil nyte øyeblikket, gjøre så godt jeg kan og være med på festen, sier 19 år gamle Lena Meyer-Landrut. Bettingselskapene Betsafe og Betsson har begge hennes bidrag «Satellite» på annenplass blant favorittene, Unibet på tredje. Og blant pressefolkene er det ingen tvil om hvem som tippes i toppen. Da Lena var på seiltokt med Christian Radich i går, sammen med vertslandets Didrik Solli-Tangen og de øvrige artistene som er direktekvalifiserte til finalen, fulgte kameraer, blitzer, båndopptagere og notatblokker henne som en bisverm rundt på båten. Det stresser slett ikke 19-åringen som for noen måneder siden var en ukjent ungjente i Hannover.

–Jeg tar det ikke så tungt, alle er jo hyggelige mot meg. Men det har skjedd store endringer i live mitt, ja. Plutselig vil alle snakke med meg, ler Lena.

Hun har nettopp gjort unna sine siste eksamener på videregående skole, men får ikke resultatene før i juni. Allerede lørdag kveld vet hun resultatet av innsatsen i Eurovision Song Contest (ESC).

–Men eksamensresultatene er viktigere. Synes du ikke det, da? sier Lena med et lurt smil.

Sjarmen hennes har allerede sikret fans blant de øvrige deltagerne.

–Jeg elsker henne! Hun er nydelig, sier Frankrikes finalist Jessy Matador.

Kjærlighetsduett.

Norske Didrik Solli-Tangen var ikke snauere enn at han utfordret henne til kjærlighetsduett på fjordcruiset. Sammen sang de «Every Time» av tyske Münchener Freiheit.

–Det var veldig spontant, utrolig kult at hun ville bli med på det. Jeg er en spontan gutt, så det er moro å se at andre artister i konkurransen også tør å ha det litt moro. Lena er veldig annerledes og skiller seg ut fra mølja av ballader. Hun er morsom, jordnær og snill, sier Didrik.

I går dukket det opp videoopptak av tenåringen badende toppløs som heller ikke har minket interessen for jenta som kan endelig kan gi Tyskland seieren for første gang siden deres eneste seier i 1982. De tyske journalistene som følger Lena Meyer-Landrut forteller at forventningene er enorme hjemme, langt over normalt for en finalist i ESC. Det lover godt for 19–åringen som alltid har drømt om å stå på scenen.

–Jeg har alltid drømt om å bli artist. Men hva som skjer etter dette aner jeg ikke, jeg er ikke så god på å planlegge. Det blir en overraskelse, sier Lena ubekymret.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest kultur

Svensk Eurovision-håp skaper diplomatisk krise

BAKU (Aftenposten.no): Det har brutt ut full diplomatisk krise mellom Sverige og Azerbajdsjan etter at den svenske Eurovision-artisten Loreen møtte ledende menneskerettighetsforkjempere.

Finnene forsvant ut

BAKU (Aftenposten.no): Seks år etter at Finland vant Eurovision Song Contest, må våre naboer i øst i år se finalen fra sidelinjen.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger