-
FOTO: ARKIVAP Photo/John Stillwell
Royal Opera lager Twitter-opera
Har du en operakomponist i strupen, kan du få debutere på Royal Opera House i London.
AV: kristjan molstad
Det ærverdige operahuset har åpnet et nytt kapittel i ståheien rundt det sosiale nettverket Twitter, og inviterer nå alle kreative amatører til å være med på å skrive opera.
Ved å sette sammen 140-tegns bidrag fra tusener av brukere til en libretto og deretter komponere musikk til, vil operahuset lage et verk som skal oppføres i september. Fremdriften kan følges på operaens bloggside.
Alison Duthie, leder for prosjektet, sier til BBC at den kollektive idédugnaden skal vekke interessen for opera som kunstform.
- Dette blir folkets opera. Vent det uventede: Ingen vet hvor dette ender, men du kan få være med, sier Duthie.
Prosjektet startet for en uke siden, og en noe snodig akt 1, scene 1 er nå ferdig. Handlingen så langt er slik:
Hovedpersonen William er kidnappet av fugler og låst inne i et tårn sammen med sin talende katt. En viss Hans har lovet å redde ham, og Kvinnen uten navn står i et laboratorium og prøver å lage en trylledrikk som skal gjøre at menneskene kan snakke med fuglene.
Og resten er opp til deg...
FOTO: BRIDGET JONES
Les også
Siste fra seksjon
-
1,3 millioner så Tooji seire
- Med en slik støtte i ryggen MÅ jeg vinne!
13 februar 2012 11:59
