Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.1.0 or greater is installed.

    Get Adobe Flash player

    Henrik Elvestad om å være rockestjerne

    Henrik Elvestad er aktuell som rockevokalist i filmen \"Reprise\" som onsdag ble vist på filmquart. Her gir han oss tips på hva man bør eller ikke bør gjøre som rockestjerne!

    VIDEO:

  • Erik (Espen Klouman Høiner) og Phillip (Anders Danielsen Lie) er vestkangutter med forfatterambisjoner, men livet blir aldri helt som man har tenkt seg.

En nesten perfekt film

En nær perfekt film om to kamerater fra Oslos vestkant med forfatterambisjoner.

1 2 3 4 5 6
Vicoria Winge
«"Reprise"»

Phillip (Anders Danielsen Lie) lykkes og får utgitt romanen sin til en strålende mottagelse. Men han rammes av mentale problemer, et slags "Sten Dahl-syndrom", utløst av Kari (Victoria Winge).

Kameraten Erik (Espen Klouman Høiner) sliter mer for å bli utgitt, og tviler på sine evner. Det er også vanskelig for ham å takle Philips sykdom, og også hans suksess.

Gode rolleprestasjoner kombinert med en sterk historie, svært realistiske miljøskildringer og mye humor gir føde for både sjel og sinn.

Visuelt er den besnærende og fransk bølge-inspirert i form og struktur.

"Skarpsynt og skarpslepen betraktning om en lett fortapt generasjon gir norsk debut i særklasse.", .

Siste fra seksjon

Bakomfilmer, slettede scener

Relaterte bilder

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger