Fantastisk kvinnekamp
Charisma Carpenter og Sarah Michelle Gellar, begge kjent fra TV-serien "Buffy", slåss om å få spille "Wonder Woman" i ny film.
AV: may synnøve may synnøve may synnøve rogne
Publisert:
Oppdatert:
En ny film om amasoneprinsessen Diana eller, "Wonder Woman", utvikles for tiden av Silver Pictures. Det er minst to aktuelle og hete kandidater - begge kjent fra TV-serien "Buffy the Vampire Slayer". Charisma Carpenter har uttalt til TVGuide at hun har som mål å spille Wonder Woman, eller Diana Prince som hun kaller seg sånn til daglig når hun ikke er ute og redder verden.- Det er mitt mål å spille Wonder Woman! Hun er vakker, hun slåss og jeg har lyst å spille en rolle hvor kvinnen er sterk og aktiv, sier Charisma Carpenter.Carpenter slo gjennom i rollen som den forfengelige og overfladiske Cordelia Chase i "Buffy the Vampire Slayer". Hun flyttet senere over til spin-off vampyrserien "Angel". Her blir Cordelia etterhvert litt mindre overfladisk og får overnaturlige evner. Men Charisma Carpenter får hard konkurranse fra Buffy selv, Sarah Michelle Gellar, i kampen om Wonder Woman rollen. I følge tabloidavisen Daily Star er også Gellar interessert i rollen. Men som sagt, dette ryktet er ikke bekfreftet ennå. "Wonder Woman" er tidligere filmet som en TV-serie med legendariske Lynda Carter i hovedrollen. Serien gikk fra 1976 til 1979 og har kultstatus i dag. Om det blir Charisma Carpenter, Sarah Michelle Gellar eller en helt annen som ender opp med rollen, får altså tiden vise. "Wonder Woman"-prosjektet har vandret rundt i Hollywood-kvernen en god stund. For et par år siden gikk det rykter om at både Sandra Bullock og Jennifer Lopez var tiltenkt rollen.
Les også
Siste fra seksjon
-
Norsk regissør på topp ti-liste
Bransjebladet Variety har pekt ut hvilke regissører man må holde øye med.
24 mai 2012 13:40
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest kultur
Svensk Eurovision-håp skaper diplomatisk krise
BAKU (Aftenposten.no): Det har brutt ut full diplomatisk krise mellom Sverige og Azerbajdsjan etter at den svenske Eurovision-artisten Loreen møtte ledende menneskerettighetsforkjempere.
Finnene forsvant ut
BAKU (Aftenposten.no): Seks år etter at Finland vant Eurovision Song Contest, må våre naboer i øst i år se finalen fra sidelinjen.

