-
Smugtitt på Varg Veum
Gunnar Staalesens krimhelt Varg Veum har gått til filmen. Her får du de aller første filmklippene fra \"Varg Veum - Bitre blomster\" i regi Ulrik Imtiaz Rolfsen. I rollen som Veum finner vi Trond Espen Seim.
Trond Espen Seim redder filmen, mener Aftenpostens anmelder.</br>FOTO: MARIT HOMMEDAL / SCANPIX
Er norske skuespillere for dårlige?
Aftenpostens anmelder mener skuespillerne ødelegger den første av de nye Varg Veum-filmene.
Er det skuespillerne som er problemet for nivået på norsk film? Si din mening her!
Den første av seks nye Varg Veum-filmer, "Bitre Blomster", har fått en blandet mottakelse i pressen før premieren i morgen.
Særlig i Aftenposten fikk filmen , og Aftenpostens anmelder Ingunn Økland peker på skuespillerne som en årsak til at filmen kollapser.
- Varg Veums største utfordring i "Bitre blomster" er å holde liv i plottet. Han får lite hjelp av det heller karikerte persongalleriet, skriver hun.
Hovedrolleinnehaver Trond Espen Seim slipper imidlertid unna den harde kritikken.
- Det er langt på vei Seim selv, og Bjørn Floberg i rollen som politietterforsker Jakob Hamre, som redder "Bitre blomster" fra å kollapse, skriver Økland, og levner de øvrige skuespillerne liten ære:
- Både Endre Hellestveit, Kathrine Fagerland, Anders Dale og Øyvind Gran vekker minner om en tid da norske skuespillere hadde problemer med å uttrykke seg på film. Det blir stivt overspill og karikerte masker, skriver Økland.
Her er pressens anmeldelser av filmen:
- VG ga filmen terningkast 4, men har ikke lagt ut anmeldelsen på sine nettsider.
- Dagens Næringsliv ga filmen en lunken mottakelse, men gir ikke karakterer. Anmeldelsen ligger heller ikke ute på deres nettsider.
Er det skuespillerne som er problemet for nivået på norsk film? Si din mening her!
Les også
Siste fra seksjon
-
Filmer skaper nye turistmål
Millennium-filmene gir økt turiststrøm til Stockholm, mens New Zealand har hatt 17 prosent besøksvekst etter Ringens Herre-filmene.
08 februar 2012 15:12
Relaterte bilder
Regissør Ulrik Imtiaz Rolfsen under innspillingen av Varg Veum, "Bitre blomster". FOTO: MARIT HOMMEDAL / SCANPIX


Kommentarer