Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Bowie skal rocke Badet

David Bowie rocket Oslo Spektrum sist høst. I kveld gjør han det samme med Frognerbadet. Konserten på Norwegian Wood har vært utsolgt lenge.

Det var billettene til fredagen av årets Norwegian Wood-festival som ble revet bort raskest i år, de 6000 billettene har vært utilgjengelige i mange måneder allerede. Selv om det er mindre enn ett år siden sist David Bowie solgte ut Oslo Spektrum, er publikum fortsatt med på notene. Kanskje ikke så rart - etter en artistkarrière som har vart over 30 år har han holdt på gamle fans og vervet nye underveis. En så lang karrière, og muligens også andre mindre heldige vaner opp gjennom årene, har gjort at Bowie ikke lenger kan alle tekstene sine utenat. Han har tidligere hevdet at han trenger hjelp fra bøker for å huske sangene fra perioden 1971 til 1983. I Spektrum i fjor hadde han gjort leksen sin og fremførte alt som det skulle være. Aftenpostens anmelder mente at konserten sto til karakter 5, og at Bowie var en musikalsk helt og en kunstner. Arrangørene bak Norwegian Wood har ønsket seg David Bowie til Frognerbadet i flere år, og 2004 skulle bli året da de endelig fikk ham på programmet. Da Aftenposten Aftens lesere kåret det beste Bowie-albumet gjennom tidene i forbindelse med konserten i fjor, gikk "Hunky Dory" fra 1971 av med seieren. Hvis Bowie gjør som han pleier på sine konserter, blir det en fin blanding av gamle låter fra dette og andre høydepunkter fra den tidlige epoken av hans karrière mikset med nyere sanger fra hans senere album som "Reality" fra 2003 og "Heather" fra 2002.

Les også

Siste fra seksjon

Relaterte bilder

<b>Endelig i badet. </b>Norwegian Wood fikk endelig kapret David Bowie på spillelisten etter å ha prøvd i mange år. FOTO: THOMAS BJØRNFLATEN/SCANPIX

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest kultur

Svensk Eurovision-håp skaper diplomatisk krise

BAKU (Aftenposten.no): Det har brutt ut full diplomatisk krise mellom Sverige og Azerbajdsjan etter at den svenske Eurovision-artisten Loreen møtte ledende menneskerettighetsforkjempere.

Finnene forsvant ut

BAKU (Aftenposten.no): Seks år etter at Finland vant Eurovision Song Contest, må våre naboer i øst i år se finalen fra sidelinjen.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger