Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Christer Falck må betale seg inn på VG-lista

Dersom Christer Falck og hans C+C Records betaler en bot på 25.000 kroner i løpet av mandag, vil plateselskapet likevel ikke bli utestengt fra VG-lista.

Betaler han ikke boten, vil alle hans artister være utestengt fra singlelista i tolv uker fra 12. september og fra albumlista i åtte uker. Det ble resultatet av møtet i kontrollkomiteen for VG-lista mandag formiddag, melder VG Nett.

Kontrollkomiteen slår fast at Christer Falck har jukset med VG-listene og at dette kvalifiserer til sanksjoner. For å unngå å ramme uskyldige artister reageres det med bot i stedet for utestengning på albumlista, men det gjelder ikke Warlocks, som selv var med på jukset. Gruppen utestenges fra albumlista i åtte uker fra 12. september.

Vedtaket i kontrollkomiteen var enstemmig.

(© NTB)

Les også

Kommentarer

Siste fra seksjon

Relaterte bilder

Warlocks utestenges fra albumlisten i åtte uker. FOTO: INGAR STORFJELL

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger