Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.1.0 or greater is installed.

    Get Adobe Flash player

    Lader opp før lørdagens fest

    Lørdag går den store finalen i Melodi Grand Prix junior av stabelen.

    VIDEO:

  • Agnete Johnsen fra The BlackSheeps har kunnskapsminister Bård Vegar Solhjell i heiagjengen.

    FOTO: ARVE HENRIKSEN

Kunnskapsministeren heier på The BlackSheeps

Både sametingspresident Egil Olli og ordfører i Nesseby kommune er på plass i Århus for å heie frem The BlackSheeps. Nå får bandet også uventet støtte fra kunnskapsministeren.

Les også:
Kunnskapsminister Bård Vegard Solhjell avslører på sin blogg bardvegar.no at han er en stor fan av det samiske bandet, som står på scenen i musikkhuset i Århus lørdag kveld. På bloggen har han blant annet tatt med en video fra P3TV, hvor The BlackSheeps synger låten "Gold Lion". - Ja, jeg er ikke så opptatt av hverken senior eller juniorvarianten, men årets norske bidrag til den nordiske finalen fårselv den mest hardbarka til å smelte. The BlackSheeps fra Nesseby i Finnmark vant den norske finalen. De lærte å spille instument av læreren, øver på skolen, har enormt med sjarm - og er mer rock’n roll enn de fleste. Sjekk når de kommer slentrende opp trappa mens de spiller.

Mye sjarm

Den vedlagte videoen er en kandidat til årets beste, spør du meg. I alle fall i kategorien sjarm. Låtvalget er perfekt, flott indierock som tåler å bli strippa. Jeg heier på Nesseby i morgen kveld, skriver Solhjell i bloggen.Derfor begynner The BlackSheeps å få bra med politisk støtte i ryggen. En stolt sametingtingspresident Egil Olli har tatt turen til Århus for å heie frem de unge artistene, det samme har ordføre i Nesseby, Inger Katrine Juuso.- Det er så imponerende det disse ungdommene fra en så liten kommune som Nesseby helt innerst i Varangerfjorden, har klart å utrette.Det er veldig imponerende.De har bidratt sterkt til å sette kommunen, med sine 874 innbyggere, på kartet. Vi er samtidig en tospråklig kommune, og gjennom låten "Ora Jaska Beana" bidrar de med å ta vare på det samiske språket. Derfor synes jeg det er viktig at jeg et til stede for å støtte dem, sier Juuso.

Les også

Siste fra seksjon

Relaterte bilder

Håkon Moslet i NRK P3 tror vokalist Agnete Johnsen blir Norges nye rockehåp. Her sammen med Nessebys ordfører, Inger Katrine Juuso. FOTO: ARVE HENRIKSEN

Kunnskapsminister Bård Vegar Solhjell under et møte på Elevtinget i Oslo i mars. Lørdag heier han på Norge i finalen i Århus. FOTO: ARKIVSCANPIX

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest kultur

Svensk Eurovision-håp skaper diplomatisk krise

BAKU (Aftenposten.no): Det har brutt ut full diplomatisk krise mellom Sverige og Azerbajdsjan etter at den svenske Eurovision-artisten Loreen møtte ledende menneskerettighetsforkjempere.

Sukkermammas sex-jakt

En film om europeiske kvinner i 50-årene, som fråtser i sex med kenyanske strandgutter, er snakkis nummer en under filmfestivalen i Cannes.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger