-
6. mars er planen at Morten Harket og resten av a-ha skal spille i Santiago, som lørdag ble rammet av et kraftig jordskjelv.FOTO: ARKIVKRISTER SØRBØ/VG
Chile i det blå
Etter planen skal a-ha neste lørdag spille på Movistar arena i jordskjelvrammede Santiago i Chile. Det er uvisst om konserten kan gjennomføres.
Les også: Gjør stadion-turné i Norge
To dager etter starten på avslutningsturneen Ending on a High Note i Buenos Aires fortsetter ferden videre i Sør-Amerika. Lørdag 6. mars skal bandet etter planen spille i Santiago som lørdag ble rammet av et kraftig jordskjelv.
– Akkurat nå vet jeg ingenting. Jeg har forsøkt å oppnå kontakt med de lokale arrangørene, uten å lykkes. Jeg har også vært i kontakt med våre samarbeidspartnere i Brasil uten hell. Heller ikke arenaens hjemmesider på nettet fungerer, sier bandets norske manager, Harald Wiig.
Derfor arbeider både han og a-ha ut ifra at det blir konsert lørdag.
– Lørdag var flyplassen stengt, og alt dette handler jo egentlig om infrastruktur. Forblir flyplassen stengt, så har vi et problem, men inntil relevante myndigheter der nede sier at konserten må avlyses, så forholder jeg meg til at det bli konsert, sier Wiig.
Les også
Siste fra seksjon
-
1,3 millioner så Tooji seire
- Med en slik støtte i ryggen MÅ jeg vinne!
13 februar 2012 11:59
