Hard kritikk mot Anne Grosvold
- Brutalt, mener tidligere NRK-topp etter Betancourt-intervju. - Grosvold på sitt aller beste, mener NRK.
Den tidligere NRK-toppen Sverre M. Nyrønning gir Anne Grosvold flengende kritikk etter hennes intervju med det tidligere FARC-gisselet Ingrid Betancourt, skriver Dagbladet.
Ifølge Nyrønning hadde Betancourt bedt om å få slippe å snakke om følelsesladde, personlige ting, slik at hun skulle slippe å gråte i offentlighet.
- Men Grosvold viste ingen nåde. Hun sa i stedet at Betancourt bare kunne gråte for henne, som om de satt i en privat samtale og ikke i et tv-studio, sier Nyrønning til Dagbladet.
Nå roper han et varsko, og advarer mot en brutalisering av TV-bransjen.
- Jeg synes det var et rent overtramp, og et brudd på vanlig anstendighet i TV-studio, sier han.
I NRK mener de imidlertid at det som skjedde i sendingen var helt uproblematisk, og at innslaget tvert imot er fjernsyn av ypperste merke.
- Gripende
- Intervjuet med Betancourt på fredag var interessant og gripende, med en fantastisk sterk historie - og helt i tråd med hvordan programmet «Grosvold» er på sitt aller beste, mener prosjektleder Charlo Halvorsen i NRK.
Hva synes du? Se hele innslaget her, og delta i debatten nedenfor!
Les også
Siste fra seksjon
-
Folkefeirer kongeparet
Variert musikk og tre nyskrevne tekster er "gaven" til kongeparet når de feires med forestilling på Operataket i neste uke. Herborg Kråkevik leder folkefesten.
22 mai 2012 15:10


Kommentarer