-
FOTO: TOR ERIK SCHRØDER/ SCANPIX
Mangler snart søppel
Lave svenske skatter og avgifter lokker Kommune-Norge. Søppel eksporteres. Norske forbrenningsanlegg kan risikere ikke å få søppel nok.
AV: heidi juhler, daglig leder, norsk fjernvarme og håkon jentoft, direktør, avfall norge.
Søppeltransport. I fjor gikk minst 5000 vogntog med norsk avfall den lange veien til svenske forbrenningsanlegg. Dette er to fullastede vogntog hver time, hele døgnet, hele året.
Lavere svenske skatter og avgifter lokker norske kommuner og avfallsvirksomheter. I Bergen vil BIR Avfallsbehandling oppleve mangel på avfall til sitt nye forbrenningsanlegg, mens flere tusen vogntog vil gå fra Vestlandet til «avfallsskatteparadiset» Sverige.
Avfallsmangel.
Moderne og effektive norske forbrenningsanlegg vil snart mangle avfall og mange norske fjernvarmeanlegg må erstatte fornybar energi med å øke bruken av fossile brensler. Samtidig får Regjeringens satsing på å redusere klimagassutslippene et skudd for baugen.
Forbud mot deponering av avfall i Norge trer i kraft i dag, 1. juli. Norsk avfallsbransje har forberedt seg på dette gjennom å investere 6-8 milliarder i nye moderne forbrenningsanlegg. Samtidig er det satt i gang en stor satsing på utbygging av fjernvarme. Mange kommuner og avfallsselskaper er nå ute etter å finne langsiktige løsninger på avfallsbehandling etter at de fra i dag ikke lenger kan deponere sitt eget avfall.
I svenske anlegg.
Dette betyr at en stor del av det norske avfallet kan bli bundet opp til kontrakter med svenske aktører for mange år fremover. I stedet for å gå til nye norske forbrenningsanlegg, kan det norske avfallet ende i svenske anlegg. Det betyr enda flere vogntog til Sverige. Norge gjør seg på den måten avhengig av Sverige. Og bidrar til at Sverige når sine mål om økning av fornybar energiproduksjon og reduksjon i klimautslipp.
Tre alternative løsninger.
Avfall Norge og Norsk Fjernvarme mener at en harmonisering av skatter og avgifter med Sverige er nødvendig. Da er det ikke lenger økonomisk lønnsomt å kjøre trailere fra den norske vestkysten 1400 kilometer tur-retur til de svenske forbrenningsanleggene. Transporten vil reduseres, norske anlegg får dekket sitt behov for avfall og de svenske kan i stedet importere avfall fra naboer i øst, som ikke har noen løsning for sitt avfall.
Det andre alternativet er å importere avfall fra England eller andre steder i Europa.Import fra England.
Det andre alternativet er å importere avfall fra England eller andre steder i Europa. Laste opp på lastebiler, skipe over til Norge og kjøre avfallet til norske forbrenningsanlegg. Neppe miljøvennlig, men det vil gi Norge tilstrekkelig avfall til å drive anleggene. Dette er opplagt ingen god løsning.
Legge ned.
Det siste alternativet er å legge ned norske forbrenningsanlegg og satse på at norsk avfall skal forbrennes i Sverige. Avfallsvarme er en viktig energikilde til fjernvarme som det er investert store summer i rundt om i Norge de senere år. Bortfall av den viktige bioenergiressursen som restavfallet representerer vil redusere andelen av Norges fornybare varmeproduksjon og påvirke Regjeringens klimaforpliktelser. Løsningen er dårlig.
Danske myndigheter har løst situasjonen med økt eksport av treavfall til Sverige gjennom å fjerne avgiften på forbrenning av dette avfallet i Danmark. Kan ikke norske myndigheter lære av våre danske venner?
Avfall Norge og Norsk Fjernvarme er takknemlig for svar.
Les også
Siste fra seksjon
-
Hva Skrik betød for meg
25 mai 2012 21:58


Kommentarer