Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Sverige er bedre i klimadebatten

Fremskrittspartiet gjennomfører i disse dager storstilet skolering av våre partimedlemmer. På fire samlinger drøfter vi et bredt knippe av miljø, klima og energispørsmål.

Indoktrinering? Aftenpostens leder 1. april hevder at skoleringen stort sett brukes til å undergrave konklusjonene fra FNs klimapanel. Ja, sogar driver vi visst utelukkende med indoktrinering. Aftenposten tar fullstendig feil. Konferansen fokuserer i all hovedsak på ulike måter å sikre vår energiforsyning og levestandard på en mer miljøvennlig måte. På konferansen er det innlegg fra næringslivet, energibransjen, oljenæringen, miljøbevegelsen, fagbevegelsen, avfallsbransjen så vel som flere store selskaper.Foredragsholderne deler synspunkter rundt fornybar energi, vindmøller til havs, moderne kjernekraft, CO2-rensing av fossil energi, utslippsfrie biler og så videre.

Ulike løsninger.

Konferansen vier også stor oppmerksomhet rundt Frps over 30 forslag for å kutte CO2-utslipp. Vi kombinerer nasjonale og internasjonale tiltak, stimulerer til forskningsprosjekt og tar til orde for en bedre internasjonal avtale enn Kyoto-avtalen. Dersom hovedpoenget med konferansen var å "indoktrinere" våre medlemmer om at FNs klimapanel tar feil, hvorfor har vi da så stort fokus på å presentere ulike løsninger for å redusere CO2-utslipp?

Kritisk røst.

Aftenposten har dessverre sett seg blinde på at vi på hver samling har invitert én kritisk røst til FNs klimapanel. Bakgrunnen er at vi vil vise at den vitenskapelige debatten ikke er over, slik de øvrige partier til stadig hevder. Den debatten må politikere stimulere fremfor å torpedere. På vår samling i Oslo og Tromsø blir presentasjonen gitt av et medlem av FNs klimapanel. I Bergen inviterte vi en av Sveriges fremste klimadebattanter - Fred Goldberg. Mens norske medier hånlig har omtalt Goldberg som sveiseekspert, ble han av den Kungliga Tekniska Högskolan i Sverige i 2006 bedt om å arrangere en større klimakonferanse. Det forteller oss at Sverige har kommet lenger enn Norge i klimadebatten.

Les også

Kommentarer

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenbladet

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer