Mest delt
Du sløser bort tre kvarter av arbeidsdagen
Det enkle hytteliv
Alt du sier og gjør, kan og vil bli brukt mot deg. Av Facebook.
Sammen, men skilt
-
Brille er en skuffelse etter forventningene Hjernevask skapte, mener kultur- og debattredaktør Knut Olav Åmås.FOTO: Trine Hisdal
Nikk, nikk!
Jeg har ikke fått fot for Brille, Harald Eias og Bård Tufte Johansens nye kunnskapsprogram eller hva det nå er.
AV: knut olav åmås
FOTO: Trygve Indrelid
Se heller på programmene på NRK2 under vignetten Kunnskapskanalen.
Det er enkelt og billig TV, uten all den hyperkompliserte teknikk som det tunge TV-mediet ofte smykker seg med. Kunnskapskanalen er av og til filmede forelesninger, befriende fri for profesjonelle oppvarmere som skal minne folk på å smile og å klappe energisk hver gang kamera rettes mot dem.
Det mest avanserte kroppsspråk som ses på Kunnskapskanalen, er en ivrig nikkende dame og en mann som ikke greier å skjule en gjesp. Herlig. Fra før har vi slow-TV. Vær så god, her er anti-TV!
Kunnskapskanalen er Norges største forelesningssal. Fra noen tusener til noen titusener seere følger enkeltprogrammer. I fjor var det 860 000 seere, 3,4 millioner var innom.
NRK2 sender to programmer i Kunnskapskanalen i helgen: Lørdag kl. 16 er det «Forsker Grand Prix 2011», som ble arrangert i en rekke byer. Ni doktorgradsstudenter fra Universitet i Tromsø er på scenen i lørdagens program. Hver av dem får fire minutter. Deltagerne som får flest stemmer, går videre. Det avgjørende er hvem som best klarer å formidle sin forskning slik at seerne får ny innsikt
Søndag kl. 16 vises en ny forelesning i Universitetet i Oslos serie «Etter 22. juli». På plakaten står Thomas Hylland Eriksen og Åse Røthing om renhetsideologier. Tilsammen blir det ni forelesninger – og publikum stiller spørsmål underveis.
Kunnskapskanalen drives av universiteter, høyskoler og andre forskningsinstitusjoner.
Siste fra seksjon
-
Alt du sier og gjør, kan og vil bli brukt mot deg. Av Facebook.
Begrepet «What happens in Vegas, stays in Vegas» gjelder på ingen måte for Facebook, skriver Even Teimansen.
26 mai 2012 08:32
Mest lest meninger
En skitten folkeaksjon
Bør fremlegge skikkelig dokumentasjon for påstandene



Kommentarer