Mann omkom i dykkerulykke i Snillfjord
En mann i midten av 30-årene omkom i en dykkerulykke i Snillfjord i Sør-Trøndelag søndag ettermiddag.
AV: NTB
Mannen dykket etter kamskjell sammen med noen kamerater da ulykken skjedde. Fire personer dykket etter kamskjell ved halvøya Risholmen i Snillfjord i Sør-Trøndelag da den ene dykkeren fikk problemer.
Mannen, som var i midten av 30-årene og fra nabokommunen Orkdal, skal ha blitt tatt med til land, der kameratene startet gjenopplivning.
– Vi fikk inn melding om hendelsen klokken 15.29. Ambulanse, brannvesen og hovedredningssentralen ble kontaktet, opplyser operasjonsleder Curt Ivar Røhmer i Sør-Trøndelag politidistrikt.
Da politiet ankom stedet, ble gjenopplivningen avsluttet, og mannen ble erklært omkommet.
– Pårørende er varslet, og hendelsen vil bli etterforsket. Det er foreløpig ikke klart hva som er årsaken til ulykken, sier Røhmer.
Les også
Siste fra seksjon
-
Norsk soldat såret i Afghanistan
En norsk soldat er såret etter at demonstranter har kastet en håndgranat inn i den norske leiren i Meymaneh i Afghanistan.
23 februar 2012 13:15

