Utskrift er sponset av InkClub InkClub

- Håper SV hører talen om igjen

Hør hva seks norske politikere synes om Obamas takketale.

Fredsprisen 2009

Årets fredsprisvinner imponerte de norske politikerne som Aftenposten møtte etter talen i Oslo rådhus.

- Dette er en person som taler til europeere på en måte som amerikanske presidenter ikke har gjort på lenge, sier Per Kristian Foss (H).

Fremskrittspartiets partileder var også imponert, og føyde til et politisk poeng: - Jeg håper regjeringens medlemmer fra SV hører talen om igjen og om igjen, inntil de skjønner hvor viktig det er at også Norge deltar i Afghanistan.

Forsknings- og høyere utdanningsminister, Tora Åsland (Sv), gikk kanskje lengst i å uttrykke sin beundring: - Han er en av mine helter. Det er bare å bøye seg i støvet for en logikk som bare han kan klare.

Les også

Siste fra seksjon

  • Er det greit å amme barn til de er fem år?

    Hvorfor blir vi så provosert av mødre som ammer store barn? Marit ga bryst til sønnen var fem år. Gravide Tatjana ammer datteren Julija (3,5 år), og har ingen planer om å slutte – heller ikke når den nye babyen blir født.

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Er det greit å amme barn til de er fem år?

Hvorfor blir vi så provosert av mødre som ammer store barn? Marit ga bryst til sønnen var fem år. Gravide Tatjana ammer datteren Julija (3,5 år), og har ingen planer om å slutte – heller ikke når den nye babyen blir født.

Sammen, men skilt

Stadig flere barn flytter mellom to hjem. Men noen strekker seg svært langt for å unngå at barna skal bli skilsmissependlere.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger