-
AftenpostenTV intervjuet brannsiktede
Dagen etter dødsbrannen i Urtegata var den nå siktede 46-åringen ved branngården og snakket med presse og overlevende.VIDEO:
Den siktede 46-åringen deltok i arbeidet med å ta hånd om dem som ble rammet av brannen i Urtegata, og lot seg også intervjue av Aftenposten i forbindelse med brannen.FOTO: ESPEN HOVDE/ AFTENPOSTEN TV
– Politiet filmet brannsiktede åstedet
Oslo (NTB): 46-åringen som er siktet for brannen i Urtegata i Oslo før jul, skal ha blitt filmet av politiet på åstedet.
Etter det VG erfarer ble 46-åringen siktet av politispanere som filmet brannen i Urtegata 13. desember i fjor.
Seks personer døde i brannen.
I forbindelse med større branner er det vanlig at politiet sender ut spanere, fordi brannstiftere ofte vender tilbake til åstedet.
Siktede om brannen: - Jeg våknet av at folk skrek og hylte
Jørgen Brodal, politiinspektør i Oslo politidistrikt, bekrefter overfor avisen at den siktede tidlig kom i politiets søkelys, men vil ikke bekrefte at videobevis var det avgjørende.
I 2004 henla politiet fem brannsiktelser mot 46-åringen.
Les også
Siste fra seksjon
-
«Slik er det å dø, tenkte jeg. Så våknet jeg.»
Leve. Det eneste som demper kvalmen, er de utrolige historiene om hvordan de overlevde.
27 mai 2012 00:40
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Eurovision kom «hjem» til Sverige
BAKU (Aftenposten.no): I kveld går slagernasjonen Sverige fullstendig av hengslene. Norge endte sist.
Svensk bestemor skulle redde barnebarna - druknet
Hun reddet det ene barnebarnet fra dypt vann før hun selv omkom.


