Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • Den høyreradikale bloggeren Fjordman tar avstand fra terrorsiktede Anders Behring Breivik. I sitt manifest skriver Breivik selv at Fjordman er hans favorittforfatter. Foto: Skjermdump

– Politiet kjenner identiteten til Fjordman

Politiet skal kjenne identiteten til den anonyme norske bloggeren «Fjordman», ifølge Dagbladet.

Terrorsiktede Anders Behring Breivik framhevet den norske bloggeren Fjordman i sitt manifest. Fjordmans tekster er også sitert mange ganger i teksten.

Etter det Dagbladet får opplyst fra flere politikilder, kjenner politiet Fjordmans identitet. Politiet søker nå å komme i kontakt med mannen.

– Vi etterforsker alle forbindelser til siktede, sier politiadvokat Christian Hatlo til Dagbladet.

Fjordman oppgir at han er mann og bosatt i Trøndelag. Han la ned sin egen blogg i 2005, men bidrar i dag med artikler på utenlandske nettsteder.

Fjordman selv kaller Breivik et «monster» og har i en e-post til den danske avisen Information sagt at han synes det er ubehagelig å bli brukt i Breiviks manifest.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Eurovision kom «hjem» til Sverige

BAKU (Aftenposten.no): I kveld går slagernasjonen Sverige fullstendig av hengslene. Norge endte sist.

Svensk bestemor skulle redde barnebarna - druknet

Hun reddet det ene barnebarnet fra dypt vann før hun selv omkom.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger