Utskrift er sponset av InkClub InkClub

- Rusplanen har vært mislykket

Laila Dåvøy sier Regjeringens opptrappingsplan ikke virker.

Hun er stortingsrepresentant for KrF og medlem i helse- og omsorgskomiteen,

–For to år siden etterlyste vi konkrete tiltak for å hindre bruken av sentralstimulerende stoffer. Daværende minister Sylvia Brustad innrømmet at metamfetamin var på vei inn i det norske markedet. Regjeringen har altså visst om dette voksende problemet i to år, og nå ser vi at bruken har eksplodert, sier Dåvøy.

KrF mener at opptrappingsplanen for rusfeltet fra Regjeringens side er totalt mislykket.

–Regjeringen sier de har gjort en rusinnsats, men det er problemene som er trappet opp og ikke tiltakene, mener hun. Dåvøy nevner som eksempel økt bruk av kokain, amfetamin, ingen økning i døgnbehandling for rusavhengige, nedlagte institusjoner og kø for legemiddelassistert rehabilitering.

Les også

Siste fra seksjon

«Norge og Norden over-svømmes av amfetamin og metamfetamin fra tidligere østblokkland. Dette er ren strategi for kyniske, kriminelle bander som har ett mål for øye: Mest mulig salg av illegale stoffer til høyest mulig pris.» KULTUR side 3

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Eurovision kom «hjem» til Sverige

BAKU (Aftenposten.no): I kveld går slagernasjonen Sverige fullstendig av hengslene. Norge endte sist.

Svensk bestemor skulle redde barnebarna - druknet

Hun reddet det ene barnebarnet fra dypt vann før hun selv omkom.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger