- Torturert med høyfjellssol og balltre
En kvinne og to menn er tiltalt i en mishandlingssak i Sandnes der noen av ingrediensene skal ha vært grov vold, balltre, sprøyte, håndjern, klovnemaske og høyfjellssol.
En 30-åring er allerede dømt til tre års fengsel i saken. Nå er mannens 24 år gamle kone, samt to menn på 32 og 37 år, også tiltalt for mishandlingen som fant sted i en bolig i Sandnes 31. januar i fjor, skriver Rogalands Avis' nettutgave.
Ifølge tiltalen lokket kvinnen en 29 år gammel mann, som skal ha tuklet med henne på en fest tre dager tidligere, til å komme hjem til seg. Der skal han ha blitt konfrontert med kvinnens 30 år gamle ektemann, som skal ha gått fullstendig av hengslene, og blitt mishandlet på det groveste av 30-åringen, hans kone og de to andre mennene.
29-åringen skal ha blitt slått med balltre slik at han mistet bevisstheten flere ganger. Så skal han ha blitt spyttet flere ganger i ansiktet før han ble truet til å kle seg naken. Han ble så lenket med håndjern til en seng.
29-åringen skal deretter ha fått en klovnemaske satt på ansiktet, og han skal ha blitt torturert med en høyfjellssol. I tillegg skal han ha blitt stukket i ryggen og armen med en sprøyte som skal ha inneholdt LSD. 29-åringen ble ifølge tiltalen også truet til å utføre seksuelle handlinger på seg selv.
På et tidspunkt var mannen alene i rommet der han satt lenket til et av beina på sengen. Han klarte å løfte sengen opp, og kom seg løs. Han løp naken ut i gaten, og kom seg i sikkerhet.
De tre som nå er tiltalt skal møte til hovedforhandling i Sandnes tingrett 28. mars.
Den 24 år gamle kvinnens forsvarer, Anne Kroken, sier at hennes klient nekter straffskyld.
Les også
Siste fra seksjon
-
«Slik er det å dø, tenkte jeg. Så våknet jeg.»
Leve. Det eneste som demper kvalmen, er de utrolige historiene om hvordan de overlevde.
27 mai 2012 00:40

