-
Johan Fredriksen, stabssjef i Oslo politidistrikt, og Pål-Fredrik Hjort Kraby, politiadvokat, under gårsdagens pressemøte. FOTO: AFP/JONATHAN NACKSTRANDFOTO: JONATHAN NACKSTRAND
Alle de omkomne er identifisert
En uke etter terrorangrepene er de 76 døde etter de to terrorangrepene i Oslo og på Utøya identifisert, opplyser politiet.
AV: hans o. torgersen , mari torsdotter hauge
På en pressekonferanse på Politihuset på Grønland fredag opplyser Oslo-politiet at alle de 76 omkomne er identifisert.
Politiet sier også at det er et samsvar mellom antall døde og antall savnede. NTB opplyser at ingen lenger er savnet
Ikke alle er bekreftet omkommet av politiet ennå, ettersom pårørende skal varsles før politiet kan frigi navnene til de døde.
41 døde er foreløpig bekreftet omkommet. Oversikten finnes her.
Ønsker videomateriale
Politiet i Oslo ber fortsatt om at publikum som har gjort videoopptak i nærheten av Regjeringskvartalet og på Utøya 22. juli, leverer inn dette.
- Vi ønsker dette materialet. Det kan virke uviktig der og da, men vi ønsker å se på det for å sette det inn i en sammenheng, sier politiadvokat Pål-Fredrik Hjort Kraby på en pressekonferanse i Oslo fredag ettermiddag.
Det er for tidlig å si hvor vidt det videomaterialet som allerede er sendt inn er relevant for etterforskningen av terrorangrepene sist fredag.
Les også
Siste fra seksjon
-
«Slik er det å dø, tenkte jeg. Så våknet jeg.»
Leve. Det eneste som demper kvalmen, er de utrolige historiene om hvordan de overlevde.
27 mai 2012 00:40
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Er det greit å amme barn til de er fem år?
Hvorfor blir vi så provosert av mødre som ammer store barn? Marit ga bryst til sønnen var fem år. Gravide Tatjana ammer datteren Julija (3,5 år), og har ingen planer om å slutte – heller ikke når den nye babyen blir født.
NRK-medarbeider truet av aserbajdsjanske myndigheter
Den norsk-iranske komikeren skal ha blitt avkledd og tvunget til å trampe på det iranske flagget mens politimenn filmet ham. Utenriksdepartementet ser alvorlig på saken.

