Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • Gerd-Liv Valla avviste alle anklager under pressekonferansen sammen med nestleder Geir Mosti.

    FOTO: KNUT SNARE

Angripes fra egne rekker

Takhøyden er lav og Gerd-Liv Valla har vondt for å akseptere kritikk, hevder flere på innsiden i LO.

Mobbeofre når ikke frem
- Dette forundrer meg ikke. Det har kommet mange signaler om at det er interne problemer, men folk tør ikke å stå frem, sier Gunhild Johansen.Hun er tidligere nestleder i Norsk Kommuneforbund (Fagforbundet i dag).- Jeg har jo hørt fra flere at Gerd-Livs lederstil ikke er lett å forholde seg til. Man kan spørre om det er vilje i LO-ledelsen til å løse slike konflikter, eller om folk bare må gå når det blir problemer, sier hun.Før Valla gikk til topps i LO i 2001 var Johansen del av et tett kvinnenettverk med Valla, leder Turid Lilleheie i NTL og LO-sekretær Rita Lekang. Også tidligere leder Oddrun Remvik i Fellesorganisasjonen var med.- Jeg er ikke overrasket over at det har oppstått en sånn konflikt. Det som er alvorlig er at LO mangler evne, og først og fremst vilje, til å løse en slik konflikt, sier Remvik.

Åpenhet.

På pressekonferansen sin i går sa LO-lederen at hun var såret over uttalelser om at LO-ansatte ikke tør å komme med kritikk. Men kilder i LO-systemet gikk i går langt i å gi Yssen rett. Alle kritikerne vil være anonyme. De er kritiske til Valla, uten at de tør å si ifra.En som kjenner konflikten svært godt, sier at han mener begge parter har skyld. - Ingunn gjorde ikke jobben sin, hun kan ikke administrere og behersket ikke det faglige. Men det var Gerd-Liv som tvang gjennom ansettelsen og hun er ikke typen til å innrømme feil, sier han.Det er ikke første gang det stormer rundt Vallas lederstil. Da hun en kort periode var justisminister i Thorbjørn Jaglands regjering i 1997, opplevde hun at tre av hennes nærmeste politiske medarbeidere sluttet. Informerte kilder uttalte den gang at hun ble oppfattet som autoritær og lite dynamisk. Det ble også brukt mot henne - av anonyme kilder - at hun var vanskelig å kommunisere med. Aftenposten får bekreftet fra folk med innsikt i konflikten at det var samarbeidsproblemer som var årsaken til at nære medarbeidere forlot henne.Selv sier Valla at hun ikke hadde valgt de politiske medarbeiderne hun den gang fikk, men at hun "arvet" dem fra forgjengeren. Hun legger vekt på at en statsråd må få velge sin egen politiske ledelse.

Politikken.

På Stortinget mener mange at Vallas lederstil er hovedårsaken til konflikten. Andre påpeker at Yssen ikke har fungert godt nok i jobben som leder av internasjonal avdeling.Enkelte i Aps stortingsgruppe, som kjenner begge parter i konflikten godt, sier om Yssen at de vanskelig kunne se for seg henne som en underordnet ansatt. Systemet er slik i LO at avdelingsledere ikke skal ta selvstendig standpunkter og være utadrettet, hvis de ikke blir bedt spesielt om det, sier en som karakteriserer Yssen som "ikke spesielt lav på pæra."

Stalin.

Sentrale politikere i SV er også svært irriterte over LO-lederens lederstil. Deler av kritikken mot henne kobles imidlertid med Vallas engasjement i Kommunistisk Universitetslag på Blindern. Enkelte SV-topper bruker ordet "stalinist" når de karakteriserer henne. Valla sitter også i Aps sentralstyre. Flere personer Aftenposten har snakket med, har bare positive ting å si om LO-lederen fra Aps interne organer.- Jeg kan ikke komme inn på personalsaken mellom Yssen og Valla. Men jeg kjenner meg ikke igjen i Yssens generelle beskrivelser av Valla, sier sentralstyremedlem Anniken Huitfeldt.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Er det greit å amme barn til de er fem år?

Hvorfor blir vi så provosert av mødre som ammer store barn? Marit ga bryst til sønnen var fem år. Gravide Tatjana ammer datteren Julija (3,5 år), og har ingen planer om å slutte – heller ikke når den nye babyen blir født.

Svensk bestemor skulle redde barnebarna - druknet

Hun reddet det ene barnebarnet fra dypt vann før hun selv omkom.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger