Drev med storstilt produksjon
- Ikke vært gjort rent på noe tidspunkt under produksjonen, sier Mattilsynet.
Nesten to tonn
- Til sammen ble 1800 kilo næringsmidler destruert. Vi måtte destruere alt sammen, sier Nielsen. Både kjøtt, mel og sukker var blant næringsmidlene som ble destruert av Mattilsynet. Ifølge Nielsen var det helt tilfeldig at Mattilsynet avdekket den storstilte ulovlige produksjonen. - Inspektøren skulle egentlig til en kantine som lå vegg i vegg med den ulovlige virksomheten. Kantinen var stengt, og inspektøren valgte å besøke dette stedet, sier Nielsen. Virksomheten ble øyeblikkelig stengt, og ifølge Nielsen er det mulig at de ansvarlige politianmeldes.- Levert flere steder
De som stod bak virksomheten hevder at samosaen bare har blitt levert til en restaurant på Grønland. Mattilsynet mener imidlertid virksomheten leverte flere steder på grunn av den storstilte produksjonen. Ifølge Nielsen er ulovlig produksjon og omsetning av næringsmidler et stort problem i Oslo. - Det er noe vi har fokus på hele tiden, og som er en stor utfordring for oss, sier Nielsen.Fant Kebabfabrikk
Det siste året har det blitt avdekket flere tilfeller av ulovlig produksjon av kebab. I slutten av januar startet rettssaken mot en kriminell gruppe som solgte ulovlig kebab for 85 millioner . I november i fjor slo flere offentlige instanser til mot Brugata kebab, etter en rekke tips om dårlig hygiene, svart arbeid og omsetning av ulovlig importert kjøtt. I kjelleren fant politiet de de mener har vært en «kebabfabrikk» . Se bildeserie: Her er bildene fra «kebab-fabrikken»Les også
Siste fra seksjon
-
Norske kreftforskere med oppsiktsvekkende funn
To av Norges fremste kreftforskere har funnet en oppsiktsvekkende metode som kan hindre aggressive kreftsvulster fra å spre seg.
27 mai 2012 07:29
Relaterte bilder
Det var svært skittent og rotete i lokalene som Mattilsynet inspiserte ved en tilfeldighet. FOTO: MATTILSYNET
Denne oljen ble benyttet i samosa-produksjonen. FOTO: MATTILSYNET
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Tooji: - Kan ikke annet enn å le
BAKU (Aftenposten.no): - Europa ville ikke ha meg, de tygget meg litt, så spyttet de meg bare ut igjen, sier en lattermild Tooji til Aftenposten.
Er det greit å amme barn til de er fem år?
Hvorfor blir vi så provosert av mødre som ammer store barn? Marit ga bryst til sønnen var fem år. Gravide Tatjana ammer datteren Julija (3,5 år), og har ingen planer om å slutte – heller ikke når den nye babyen blir født.

