Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.1.0 or greater is installed.

    Get Adobe Flash player

    Oppdaget 18 chihuahuaer

    Politiet fant mer enn cannabis i en låve i Enebakk...

    VIDEO:

  • Politiet fikk seg en overraskelse da de gjennomsøkte cannabisfarmen i Enebakk.

    FOTO: INGVILD K. NÆSS

Fant mer enn cannabis

Cannabisdyrkerne kan stå bak flere lovbrudd.

Se også: Cannabis-kartet I forbindelse med at det onsdag kveld ble avslørte en i Enebakk i Akershus, kom politiet over et nytt og uventet funn. I underetasjen ble det funnet 18 hunder av typen chihuahua. I tillegg ble det funnet tre hvalper. Politiet varslet Mattilsynet, som torsdag kom og tok hundene med seg til Vestberg karantenestasjon. Mattilsynet mistenker at det er snakk om ulovlig hundeimport. - Dette er mistenkelig fordi det er en kjent sak at det er mye ulovlig import av slike hunder – spesielt fra Øst-Europa, sier Trude Hegle, veterinær og seniorinspektør i Mattilsynet til Aftenposten.no. Slike hunder kan koste opptil 20.000 kroner i Norge. Hundene som ble funnet skal være i godt hold og har ikke lidd noen nød. Mattilsynet skal nå sjekke om hundene har lovlig opphold i Norge. Les mer om motehundene chihuahua: Dyre syke dyr

Les også

Siste fra seksjon

Relaterte bilder

I dette rommet ble hundene oppbevart. FOTO: INGVILD K. NÆSS

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Tooji: - Kan ikke annet enn å le

BAKU (Aftenposten.no): - Europa ville ikke ha meg, de tygget meg litt, så spyttet de meg bare ut igjen, sier en lattermild Tooji til Aftenposten.

Er det greit å amme barn til de er fem år?

Hvorfor blir vi så provosert av mødre som ammer store barn? Marit ga bryst til sønnen var fem år. Gravide Tatjana ammer datteren Julija (3,5 år), og har ingen planer om å slutte – heller ikke når den nye babyen blir født.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger