Fire av ti bekymret for klimaendringer
Fire av ti spurte i en ny undersøkelse sier at de er bekymret for hva klimaendringene kan føre til.
I undersøkelsen som Opinion har utført for Vesta er det vestlendingene som er mest bekymret.
Forsikringsselskapet ønsket i undersøkelsen å høre hva folk syntes om strengere krav til nybygg og strengere krav til hvor man kan bygge.
Fire av ti mente det burde være strengere krav til nybygg. Forslaget om å forsterke nåværende bygninger var det færre som støttet. 38 prosent av de spurte vil ha strengere krav til hvor man kan bygge.
Ifølge undersøkelsen mener 43 prosent at erstatningen bør reduseres dersom noen bygger i et område hvor det er kjent at det for eksempel er ras- eller flomfare. 20 prosent mener at disse ikke burde få noen erstatning i det hele tatt, mens 12 prosent ikke har noen oppfatning om saken.
Les også
Siste fra seksjon
-
Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.
Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.
27 mai 2012 19:03
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana
En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.
Drukningsulykke i Oslo: Fireåring fløyet til Rikshospitalet
Luftambulansen har fløyet en fire år gammel gutt fra Hvervenbukta i Oslo til Rikshospitalet. Gutten skal ha ligget to minutter under vann.

