Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • Flere syklister kom til skade under en massevelt i Lardal.

    FOTO: Stener Kalberg, xtremfoto.no

Flere syklister skadet i sykkelrittet Vestfold rundt

To personer ble alvorlig skadet, og flere andre fikk lettere skader, etter flere ulykker under sykkelrittet Vestfold rundt.

Har du tips om denne saken? Send en e-post til 2286@aftenposten.no eller ring Aftenposten.no på 02286. Du kan også sende SMS/MMS til 2286.

Det er meldt om fire alvorlige ulykker under sykkelrittet Vestfold Rundt, som arrangeres i dag. Både starten og målet av sykkelrittet er i Horten. En 50 år gammel mann og en 48 år gammel kvinne ble alvorlig skadet i to ulike ulykker. Ved 14-tiden ble det startet gjennopplivingsforsøk på kvinnen ved Sandefjord.

48-åringen deltok ikke selv i rittet, men skal ha syklet ved siden av og kollidert med en eller flere av deltagerne.

Ulykken ble meldt klokken 13.50, og andre syklister begynte med førstehjelp på Helgerødveien.

- Massevelt

En klynge syklister var innblandet i en massevelt ved Gjetrang på Riksveg 40 syd for Svarstad i vestfoldkommunen Lardal ved 11.30-tiden i dag. En 50 år gammel pasient, som selv er lege, ble fløyet til Ullevål universitetssykehus med luftambulansen fra Arendal. Mannen skal ha pådratt seg alvorlige brystskader.

Fraktet i luftbamulanse

- Vi ble ikke varslet om ulykken før klokken 12.10 da ambulansen skjønte at de måtte ha luftambulanse til den hardest skadede, sier operasjonsleder Petter Aronsen i Vestfold politidistrikt til Aftenposten.no. Syklistene deltar i det årlige sykkelrittet Vesfold Rundt. Rittleder Georg Askjer opplyser til Aftenposten.no at over 1100 personer har meldt seg på til sykkelrittet. Han har ikke oversikt over hvor alvorlige ulykkene er. - Vi er blitt varslet om at det har skjedd noen ulykker, men vi har ikke den fulle oversikten. Vi sørger for at vakter og hjelpekorps er på de aktuelle stedene, og ellers er det politi og ambulanse som tar seg av disse hendelsene, sier Askjer.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Tooji: - Kan ikke annet enn å le

BAKU (Aftenposten.no): - Europa ville ikke ha meg, de tygget meg litt, så spyttet de meg bare ut igjen, sier en lattermild Tooji til Aftenposten.

Er det greit å amme barn til de er fem år?

Hvorfor blir vi så provosert av mødre som ammer store barn? Marit ga bryst til sønnen var fem år. Gravide Tatjana ammer datteren Julija (3,5 år), og har ingen planer om å slutte – heller ikke når den nye babyen blir født.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger