-
Én person er savnet etter brannen i en bolig i Drøbak.FOTO: Tipsbilde/2286
Frykter én omkommet i brann i Drøbak
Enebolig var fullstendig overtent, og politiet arbeider ut fra en teori om at en person var til stede.
AV: emma tollersrud
Saken oppdateres
Ved 01.54-tiden meldte Follo-politiet om full utrykking til en enebolig ved Skorkeberg i Drøbak som var fullstendig overtent. De hadde ikke da oversikt om det befant seg mennesker i huset.
Tilknyttet eneboligen er en utleiedel, og politiet arbeider nå ut fra en teori om at en av to beboere kan ha vært hjemme da brannen startet. Men ved 10.50-tiden kunne politiet i Follo fremdeles ikke fastslå dette overfor Aftenposten.no.
Personen har status som savnet, og ved 14.13-tiden hadde politiet fortsatt ikke noe nytt om vedkommende.
Utleiedelen har store materielle skader, og ved 03-tiden drev brannvesenet fortsatt etterslukkingsarbeid. Det var ikke da noen fare for spredning til nabohus.
Ved 9-tiden lørdag morgen har politiet slått fast at beboerne i hovedhuset er på ferie, og disse er varslet.
Politiet har ikke foreløpig noen teorier om mulige årsaker til brannen. Det pågår kriminalteknisk arbeide på åstedet.
Les også
Siste fra seksjon
-
- Foreldrene mine betalte for å drepe mannen min
Datteren til det norskpakistanske ekteparet som er siktet for medvirkning til trippeldrap i Pakistan, mener foreldrene betalte rundt 470 000 norske kroner i pakistanske rupier for å få ektemannen hennes drept.
23 mai 2013 18:59
Kart
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Britisk kvinne konfronterte angriperne i London
En britisk kvinne som konfronterte de to mennene som drepte en mann i London onsdag, er blitt den store helten i den blodige affæren.
- Du skjønner med en gang at de er ektefeller og ikke fedre
Amerikansk fotograf forteller om det prisvinnende barnebrud-bildet hun tok i Jemen.