Galventispa 2 er skutt
Den såkalte Galventispa 2 ble skutt natt til lørdag. Tispa vandret inn fra Sverige til Hedmark for en uke siden.
Ulven ble felt litt over klokken 2, melder NRK.
Fylkesmannen i Hedmark innvilget fredag en ukes fellingstillatelse for ulven. Bakgrunnen var at tispa hadde tatt livet av 21 sauer i Næroset i Ringsaker.
Storesøsteren til Galventispa 2 tok i fjor livet av trolig over 100 sauer og lam i nabokommunene til Ringsaker. Denne ble rett før påske fanget og flyttet inn i ulvesonen øst for Glomma.
Der er den så langt fredet av norske myndigheter på grunn av sitt finsk-russiske genmateriale, som vurderes som et verdifullt tilskudd til den skandinaviske ulvestammen.
Les også
Siste fra seksjon
-
Matmor var på «hundevisker-show» mens hunden vansmektet i glovarm bil
Politiet måtte knuse ruten for å få ut den firbente.
27 mai 2012 07:42
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Tooji: - Kan ikke annet enn å le
BAKU (Aftenposten.no): - Europa ville ikke ha meg, de tygget meg litt, så spyttet de meg bare ut igjen, sier en lattermild Tooji til Aftenposten.
Er det greit å amme barn til de er fem år?
Hvorfor blir vi så provosert av mødre som ammer store barn? Marit ga bryst til sønnen var fem år. Gravide Tatjana ammer datteren Julija (3,5 år), og har ingen planer om å slutte – heller ikke når den nye babyen blir født.

