Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Heroinbeslag tjuedoblet

Tollerne har tjuedoblet heroinbeslagene ved grensen per oktober i år, sammenlignet med samme tid i fjor. Det aller meste er tatt ved Svinesund.

45 kilo heroin er tatt ved utgangen av oktober i år, fordelt på 41 beslag.

I fjor var det 14 beslag i årets ti første måneder, noe som resulterte i en fangst på 2,3 kilo.

Kontorsjef Wenche Fredriksen for Tollregion Øst-Norge sier til NRK at det er vanskelig å forklare hvorfor det er så stor økning i heroinbeslag i år.

– I fjor tok vi mye amfetamin, og lite heroin. Nå tar vi mye heroin, men det har ikke skjedd noen trendendringer eller noe endret modus, så det er vanskelig å forklare hvorfor dette skjer, sier hun.

Når det gjelder amfetamin er det ved utgangen av oktober i år beslaglagt 274 kilo i 95 beslag, mot 295 kilo i 124 beslag på landsbasis i fjor.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Tooji: - Kan ikke annet enn å le

BAKU (Aftenposten.no): - Europa ville ikke ha meg, de tygget meg litt, så spyttet de meg bare ut igjen, sier en lattermild Tooji til Aftenposten.

Forberedt på langvarig storstreik

Neste uke trappes streiken i kommunal og statlig sektor kraftig opp. Det rammer nye skoler og barnehager - i tillegg til politiet og statsforvaltningen.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger