-
Vender nesen mot nord
Jarle Andhøy, kaptein på Berserk, skal nå være på vei hjemover.FOTO: Arkiv/Sigurd Fandango
Jarle Andhøy har gitt opp søket
- Har gjort det de kom for å gjøre, forteller Andhøys advokat.
AV: olav eggesvik
Dagbladet melder fredag like etter klokken tolv, at Jarle Andhøy har startet på hjemreisen. Det bekrefter Andhøys advokat, Nils Jørgen Vordahl, overfor Aftenposten.no.
Vet ikke hvor han skal
- Han sa kort og godt at de har gjort det de kom for å gjøre. De vil nå sette nesen nordover, sier Vordahl.
- Hvor er han på vei hen nå?
- Nei, det vet jeg ikke. Dagbladet lurte på om de skulle til Norge, men det ville overraske meg veldig.
Vordahl mener det ikke er noe dramatisk i at Andhøy nå snur.
- Det var ikke noen dramatikk i det at de kom med den meldingen. Alt dette var planlagt. De hadde gjort det de skulle, og da er det ikke noe mer å gjøre, sier Vordahl.
Lette etter spor
12. februar i fjor seilte «Berserk» med fem mann om bord inn i farvannet som omfattes av Antarktis-traktaten. Etter 22. februar hadde man ikke lenger kontakt med seilbåten og de tre om bord. Robert Skaanes (34) fra Trondheim, Tom Gisle Bellika (36) fra Oslo, og Leonard J. Banks (32) fra Sør-Afrika omkom da Berserk forsvant.
Les også: Andhøy skal være i gang med ny Berserk-tur
Sent i februar kom det en melding om at Andhøy nok en gang hadde lagt ut på en ny ekspedisjon uten tillatelse, for å finne ut hva som skjedde med mannskapet ombord i båten Berserk. Myndighetene på New Zealand satte i gang en leteaksjon.
Les også
Siste fra seksjon
-
Store problemer med å få fylle bensin
- Dette problemet gjelder hele Norge. Nå arbeider folk på spreng for å få en løsning, sier kommunikasjonssjef i Shell.
27 mai 2012 13:02
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana
En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.
Tooji: - Kan ikke annet enn å le
BAKU (Aftenposten.no): - Europa ville ikke ha meg, de tygget meg litt, så spyttet de meg bare ut igjen, sier en lattermild Tooji til Aftenposten.

