Klubbhuset brant ned

TØNSBERG (Aftenposten.no:) Fotballklubben Flint Tønsberg står ribbet tilbake etter at klubbhuset brant natt til tirsdag.

Bygningen var helt overtent da den første politipatruljen kom frem bare tre minutter etter at alarmen gikk klokken 01.10.

- På grunn av kraftig gnistregn har vi evakuert fem hus i nabolaget på Tolvsrød. Brannvesenet foretar nå en kontrollert nedbrenning, forteller operasjonsleder Kjetil Indahl ved Vestfold politidistrikt til Aftenposten.no.

Når klubbhuset var fortapt reddet brannvesenet i alle fall benkene rundt banen,

FOTO: Per Annar Holm

 

Politiet satte opp sperringer rundt Tønsberg etter at vitner hadde observert en mindre, hvit bil som forsvant fra stedet samtidig med at politiet ankom:

- Ved nærmere undersøkelser viste det seg at dette bare var en nabo som ville flytte bilen i sikkerhet. Det er godt folk er observante, og vi vil svært gjerne ha tips om noen har sett noe unormalt ved klubbhuset i tiden før brannen ble oppdaget, sier Indahl.

- Aktiv klubb

Fotballklubben Flint Tønsberg er en av Vestfolds mest aktive, og kunne i forrige måned se tilbake på 95 års innsats for breddeidretten.

Brannmannskap fra Tønsberg, Nøtterøy og Horten ble satt inn i slukningsarbeidet, men det var for sent å redde ut noe fra bygningen som brant ned i løpet av en snau time.

Det har de siste årene vært en rekke påsatte branner i området Tolvsrød, Ringshaug og Slagendalen nord og øst for Tønsberg sentrum.

Politiets teknikkere vil starte arbeidet på branntomten tirsdag formiddag.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Forsvarer: Datteren anmeldte sin egen familie for drap i Pakistan

Forsvarer Tor Kjærvik sier det norsk-pakistanske ekteparet som er siktet for medvirkning til trippeldrap, ble anmeldt av sin egen datter i Oslo.

Fascismen har aldri stått sterkere

De fleste peker på ungarske Jobbik og greske Gyllent Daggry, men fascismen finnes også her i Norden.

Tjenester