Kvinne får 150.000 i erstatning etter voldtekt

En kvinne er tilkjent 150.000 kroner i erstatning av Erstatningsnemnda for voldsofre. Kvinnen anmeldte en pirattaxisjåfør for voldtekt for tre år siden, men straffesaken ble henlagt.

Det var natt til 17. mai for tre år siden at kvinnen anmeldte voldtekten. Hendelsen skjedde i en bakgård, men kvinnen klarte etterpå å unnslippe og tok en drosje til politiet hvor hun anmeldte saken, skriver Dagbladet.

Et halvt år senere ble saken henlagt etter bevisets stilling. Nå har imidlertid Erstatningsnemnda for voldsofre tilkjent kvinnen 150.000 kroner i oppreisning. Nemnda mener det er klar sannsynlighet for at kvinnen ble voldtatt, skriver avisen.

I begrunnelsen skriver nemnda at de har lagt avgjørende vekt på kvinnens forklaring til politi og helsepersonell, og at hun oppsøkte voldtektsmottaket og anmeldte forholdet umiddelbart etter at hendelsen fant sted. (©NTB)

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Britisk kvinne konfronterte angriperne i London

En britisk kvinne som konfronterte de to mennene som drepte en mann i London onsdag, er blitt den store helten i den blodige affæren.

- Du skjønner med en gang at de er ektefeller og ikke fedre

Amerikansk fotograf forteller om det prisvinnende barnebrud-bildet hun tok i Jemen.

Tjenester