Lammet av flått
Ida (5) ble skeiv i ansiktet og smilte rart.
AV: stine barstad
1. juni hadde Ida (5) feber og sår hals da hun kom fra barnehagen. Legen konstaterte at hun ikke hadde halsbetennelse, men symptomene ville ikke gi seg, skriver bt.no. På selveste femårsdagen måtte Ida inn på sykehus.
- Hun hadde klare lammelser i ansiktet og måtte bli på sykehuset et par dager og få behandling der. Nå har hun fått antibiotika intravenøst i 14 dager og er så godt som helt frisk, sier faren Ole Morten Mardal til BT.
Preben Ottensen i Folkehelsa råder folk som er blitt bitt av flått til å fjerne den med pinsett umiddelbart. Ifølge ham blir de fleste som blir bitt av flått ikke syke, men får du en rød ring rundt bittet bør du kontakte lege.
Les mer om fått på Wikipedia
Les også
Siste fra seksjon
-
Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana
En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.
27 mai 2012 10:22
Relaterte bilder
Ekle er de, og skade gjør de. Hvis du har blitt bitt av flått, bør du fjerne den med en pinsett så raskt som mulig.
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Tooji: - Kan ikke annet enn å le
BAKU (Aftenposten.no): - Europa ville ikke ha meg, de tygget meg litt, så spyttet de meg bare ut igjen, sier en lattermild Tooji til Aftenposten.
Er det greit å amme barn til de er fem år?
Hvorfor blir vi så provosert av mødre som ammer store barn? Marit ga bryst til sønnen var fem år. Gravide Tatjana ammer datteren Julija (3,5 år), og har ingen planer om å slutte – heller ikke når den nye babyen blir født.

