Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Mile slutter som likestillingssjef

Likestillingsombud Kristin Mile (49) er utnevnt til ny sjef i Human-Etisk Forbund.

Kristin Mile (49) overtar vervet som generalsekretær i Human-Etisk forbund etter Lars Gule.

- Noen av oppgavene jeg vil prioritere er å jobbe for å avvikle statskirkeordningen og styrke alternativene til kirkelige seremonier, sier Mile til aftenposten.no.

Kristin Mile har lang fartstid ved Likestillingsombudets kontor, og ble utnevnt som likestillingsombud sommeren 2000.

I februar neste år tiltrer hun i stillingen i Human-Etisk Forbund. 49-åringen er gift, har to barn og er utdannet jurist.

Les også

Siste fra seksjon

Relaterte bilder

Kristin Mile. FOTO: TOM A. KOLSTAD

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana

En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.

Tooji: - Kan ikke annet enn å le

BAKU (Aftenposten.no): - Europa ville ikke ha meg, de tygget meg litt, så spyttet de meg bare ut igjen, sier en lattermild Tooji til Aftenposten.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger