Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • Norwegian-flyet fikk problemer med styringssystemet på vei fra Oslo til Bergen.

    FOTO: KYRRE LIEN

Norwegian-fly nødlandet på Sola

Et Norwegian-fly på vei fra Oslo til Bergen foretok natt til lørdag en kontrollert nødlanding på flyplassen på Sola.

Les også:

- Flyet foretok en sikkerhetslanding, en kontrollert nødlanding. Passasjerene blir nå brifet av kapteinen, før de blir innlosjert for natten. Det er det eneste jeg vet foreløpig, sier presseansvarlig Åsa Larsson i Norwegian til NTB.

Flyet av typen Boeing 737 hadde mellom 140 og 150 personer om bord, melder dagbladet.no.

- Flyet fikk problemer med styringssystemet på vei fra Oslo til Bergen, og valgte derfor å gå mot Sola, opplyser redningsleder Owe Frøland ved Hovedredningssentralen for Sør-Norge til NTB.

- Pilotene forsøkte først å løse problemet mens de sirklet i luften, men da det ikke lot seg gjøre, valgte de å foreta en kontrollert nødlanding, sier Frøland videre.

Flyet landet 01.14.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Tooji: - Kan ikke annet enn å le

BAKU (Aftenposten.no): - Europa ville ikke ha meg, de tygget meg litt, så spyttet de meg bare ut igjen, sier en lattermild Tooji til Aftenposten.

Er det greit å amme barn til de er fem år?

Hvorfor blir vi så provosert av mødre som ammer store barn? Marit ga bryst til sønnen var fem år. Gravide Tatjana ammer datteren Julija (3,5 år), og har ingen planer om å slutte – heller ikke når den nye babyen blir født.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger