-
Nye Ahus i Lørenskog fikk overført 160 000 nye pasienter fra Oslo i 2011.FOTO: Torunn Brånå
Ny alarm om bemanningen ved Ahus
Verneombudet ved barselavdelingen på Akershus universitetssykehus mener det er for få på jobb på avdelingen, og har sendt en bekymringsmelding til avdelingsledelsen.
AV: NTB
- Jeg har sendt brev til ledelsen ved kvinneklinikken fordi jeg mener vi er for få på avdelingen. Det vil si at vi ikke er mange nok til å utføre de oppgavene som er pålagt oss, sier Inga-Linn Hansen til Aftenposten.
Hun forteller at det ofte mangler en eller to ansatte på jobb, og at det allerede har skjedd enkelte uønskede hendelser for pasienter og ansatte på barselavdelingen. Hun frykter det blir flere uønskede hendelser dersom noe ikke gjøres.
Helseminister Anne-Grete Strøm-Erichsen (Ap) sa i Aftenposten onsdag at hun hele tiden har fått beskjed om at bemanningssituasjonen ved Ahus har vært forsvarlig etter at sykehuset overtok ansvaret for 160.000 innbyggere 1. januar 2011. Strøm-Erichsen venter nå på en ny rapport fra fylkeslegen fredag formiddag.
Til tross for avsløringene av ni unaturlige dødsfall som knyttes til bemanningsproblemer og uforsvarlig drift ved sykehuset, står Ahus-ledelsen fast på at driften har vært forsvarlig.
Tirsdag skrev VG at Norsk pasientskadeerstatning (NPE) har mottatt krav fra 87 pasienter om erstatning på grunn av skader de ble påført ved Ahus i fjor.
Les også:
Les også
Kommentarer
Siste fra seksjon
-
Radiumhospitalet ber bekymrede pasienter ta kontakt
Etter at én person ble smittet av legionella i forrige uke, har Radiumhospitalet sendt brev til alle pasienter som var innlagt ved sykehuset i tidsrommet 9. til 18. mai.
23 mai 2013 14:57
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
- Du skjønner med en gang at de er ektefeller og ikke fedre
Amerikansk fotograf forteller om det prisvinnende barnebrud-bildet hun tok i Jemen.
Britisk kvinne konfronterte angriperne i London
En britisk kvinne som konfronterte de to mennene som drepte en mann i London onsdag, er blitt den store helten i den blodige affæren.