Olaf Thommessen saksøkt etter eiendomskrangel
Venstres andre nestleder Olaf Thommessen (40) og modellkona Vendela Kirsebom er saksøkt etter en amper eiendomskrangel med en UD-direktør.
Underdirektør Jørn Gjelstad i Utenriksdepartementet hevder at Thommessen ga åpenbart uriktige opplysninger under visningen av villaen på Vinderen i Oslo, som Gjelstad kjøpte for 14,4 millioner kroner i 2004, skriver Dagens Næringsliv.
Neste uke møtes partene i Oslo tingrett etter at Gjelstad har saksøkt Thommessen, Kirsebom og ekteparets forsikringsselskap.
Gjelstad hevder at Thommessen opplyste at det var drenert rundt huset i forbindelse med en større oppussing, noe han senere fant ut ikke stemte. Jobben kostet Gjelstad 600.000 kroner, som han nå krever at Thommessen må dekke.
UD-direktøren hevder også at en mindre brann på kjøkkenet ble forårsaket av ikke-forskriftsmessig montering av downlights.
– Så Thommessen har åpenbart ikke bare brukt faglærte håndverkere, sier Gjerstad til avisen.
Olaf Thommessen sier at det hele er en veldig uheldig situasjon, og at ingen av partene er glade for det som er skjedd.
Les også
Siste fra seksjon
-
To drap står uoppklart: «Det er folk som vet, men ikke forteller»
Politiet sliter med å få tillit og innpass i utenlandske miljøer.
27 mai 2012 12:26
Relaterte bilder
Underdirektør Jørn Gjelstad i UD hevder Olaf Thommessen ga uriktige opplysninger under visningen av villaen på Vinderen. FOTO: JORONN SAGEN ENGEN
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Tooji: - Kan ikke annet enn å le
BAKU (Aftenposten.no): - Europa ville ikke ha meg, de tygget meg litt, så spyttet de meg bare ut igjen, sier en lattermild Tooji til Aftenposten.
Er det greit å amme barn til de er fem år?
Hvorfor blir vi så provosert av mødre som ammer store barn? Marit ga bryst til sønnen var fem år. Gravide Tatjana ammer datteren Julija (3,5 år), og har ingen planer om å slutte – heller ikke når den nye babyen blir født.

