Overfall kan ha blitt filmet
Mannen som forsøkte å voldta tre kvinner i Oslo natt til søndag, kan ha blitt fanget opp av et overvåkingskamera.
- Dør-til-dør-aksjon
- «Han tok tak i armen min, og dro frem kniven»
- Mindre politi - ikke mer vold
- - Ikke gå alene
- "Trine"s nabo overfalt
- Unormalt mange overfallsvoldtekter
- Overfallsvoldtekter og forsøk i Oslo
- Oslo-politiet jager voldtektsdesperado
- Hvor er politiet?
- Voldtektsbølge i Oslo
- - Trenger mer politi
Flere etterforskere arbeidet mandag med å gjennomgå bilder fra overvåkingskameraer i nærheten av der voldtektsforsøkene fant sted.
– Det er for tidlig å si om mannen finnes i dette materialet, men vi bruker nå tid og ressurser på å gjennomgå alle bilder. Det er flere aktuelle kameraer i området, bekrefter politiinspektør Terje Kristiansen i Oslo politidistrikt overfor VG.
Innenfor en radius på noen hundre meter rundt Trondheimsveien i Oslo overfalt mannen tre forskjellige kvinner på 40, 26 og 21 år. I tillegg knivstakk han en 22 år gammel mann som forsøkte å hjelpe den 21 år gamle kvinnen. Mannen ble ikke alvorlig skadet.
Mandag kveld gikk politiet i Oslo ut med etterlysning av en mann i 20-årene med afrikansk utseende etter de tre voldtektsforsøkene, som skjedde i henholdsvis Lakkegata, Kirkegårdsgata og Trondheimsveien øst i Oslo sentrum.
Personen politiet etterlyser, er slank, mellom 173 og 185 cm høy. Mannen var iført en hettegenser med mørk jakke.
Ved voldtektsforsøket i Lakkegata grep en mørkkledd, trolig norsk mann inn ved å slå til gjerningsmannen. Politiet etterlyser også denne mannen, og ber ham melde seg for politiet med tanke på en vitneforklaring.
Les også
Siste fra seksjon
-
To drap står uoppklart: «Det er folk som vet, men ikke forteller»
Politiet sliter med å få tillit og innpass i utenlandske miljøer.
27 mai 2012 12:26
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Tooji: - Kan ikke annet enn å le
BAKU (Aftenposten.no): - Europa ville ikke ha meg, de tygget meg litt, så spyttet de meg bare ut igjen, sier en lattermild Tooji til Aftenposten.
Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana
En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.

