-
Det er så langt ikke registrert livstegn fra den forsvunne kvinnen - og det har ikke vært bevegelser på hennes konto, ifølge politiet.FOTO: HANS O. TORGERSEN
Overvåker konto og mobiltelefon
Ingen livstegn fra Faiza Ashraf (26).
AV: knut a. nygaard , per annar per annar holm/ NTB
Politiet har ikke registrert bevegelser på Faiza Ashrafs (26) bankkonto siden hun forsvant sist onsdag.
- Det drypper inn informasjon og tips, men vi har ingen gjennombrudd i saken, sier politioverbetjent Olav Brubakk til Aftenposten.no.
Følger telefon og konto
Han sier at politiet følger med på eventuell aktivitet både på den savnedes mobiltelefon og konto.- Det hadde ikke vært noen aktivitet på kontoen hennes ved mandagens slutt, sier Nina Bjørlo – kriminalsjef ved Asker og Bærum politidistrikt.
Hun skulle ha blitt kidnappet fra et busstopp like ved familiens hjem i Bærum – og kidnapperen skal være en hvit mann, etter det hun sa til politiet.
Fant passet
Hjemme hos familien på Høvik – der også den 26 år gamle kvinnen bor – fant politiet hennes pass.
FOTO: Kallestad, Gorm
Politiet i Asker og Bærum stor nå bom fast i etterforskningen av forsvinningen.
Fengslet
Tirsdag avsa Borgarting lagmanssrett kjennelse for varetekt av en 28 år gammel taxisjåfør, som er siktet i saken, ifølge budstikka.no.Den siktedes forsvarer, Petter Sørensen, sier til Aftenposten.no at han sendte over dokumenter til retten mandag, men at han tirsdag formiddag ikke var orientert om kjennelsen mot hans klient.
I den enstemmige kjennelsen stadfester lagmannsretten kjennelsen om varetekt for mannen – etter at han hadde påkjært tingrettens avgjørelse.
- Kjente kvinnen
I kjennelsen legger lagmannsretten vekt på at det fortsatt er skjellig grunn til mistanke mot 28-åringen, skriver budstikka.no.- Min klient erkjenner å kjenne kvinnen, og også at han har utsatt henne for oppmerksomhet de siet fem årene, sier Sørensen
Han sier at klienten imidlertid benekter enhver kjennskap til bortføringen, og at han ikke har noen som helst formening om bakgrunnen for denne.
Les også
Siste fra seksjon
-
13-åring utskrevet fra sykehus etter gokartulykke
En 13 år gammel svensk gutt som lørdag kveld ble sendt til Ullevål sykehus etter en gokartulykke i Rakkestad i Østfold, ble søndag morgen utskrevet.
27 mai 2012 12:49
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Tooji: - Kan ikke annet enn å le
BAKU (Aftenposten.no): - Europa ville ikke ha meg, de tygget meg litt, så spyttet de meg bare ut igjen, sier en lattermild Tooji til Aftenposten.
Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana
En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.

